Šifrin je u skijanju isto što i Đoković u tenisu: U Lincu napravila neverovatnu razliku u odnosu na drugoplasiranu

29.12.2023 15:51
Mikaela Šifrin neprikosnovena u sezoni 2023/24 Tanjug/AP Photo/Piermarco Tacca
Mikaela Šifrin neprikosnovena u sezoni 2023/24

Mikaela Šifrin je definitivno kraljica belih staza. Sjajna Amerikanka odnela je još jednu ubedljivu pobedu, čime je samo potvrdila da je u ovom momentu bez konkurencije.

Petostruka svetska prvakinja zabeležila je 93. pobedu u Svetskom kupu, a ova poslednja ostvarena je u slalomu u austrijskom Lincu.

Šifrin, koja ima 28 godina, je najuspešnija skijašica u Svetskom kupu i to ne samo u konkurenciji dama, već i kada su kolege u pitanju. Neverovatna skijašica iz SAD rekord drži i po broju pobeda u slalomu, jer ih od danas ima čak 56.

Do sada je osvojila pet Kristalinih globusa i teško da će je neko zaustaviti u osvajanju šestog. Na početku sezone, posle ukupno 14 trka, ima neverovatnih 900 bodova, dok je Federika Briđone na drugo mestu osvojila 637.

Na poziciji dva u Lincu završila je Nemica Lana Dojer, sa čak 2,34 sekunde zaostatka, dok je treća bila Mišeč Žisin iz Švajcarske sa vremenom od 2,45 sekundi slabijim od pobedničkog.