Vesti iz ostalih sportova

Anja Crevar i Nina Stanisavljević u borbi za finale: Srpske plivačice izborile plasman u polufinale na EP u Rumuniji

Izvor: Tanjug

06.12.2023 09:55
Anja Crevar MN Press
Anja Crevar

Srpska plivačica, Anja Crevar plasirala se u polufinale trke na 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu u malim bazenima, koje se održava u rumunskom gradu Otopeniju.

Crevar je 200 metara u kvalifikacijama isplivala za dva minuta, 12 sekundi i 47 stotinki, najbolje vreme u kvalifikacijama imala je Britanka Kina Makins (2:05.51), a polufinalne trke u ovoj disciplini na programu su od 17.23 časova.

Najbolja srpska plivačica je u utorak već izborila plasman u jedno finale i to u disciplini 400 metara mešovitim stilom u kojem je zauzela sedmo mesto.

Inače, Anja Crevar je vlasnica državnog rekorda u disciplini 200 metara delfin u vremenu 2:10,02 i u Rumuniji će dobiti prilku da ga popravi.

Srpski plivač Nikola Aćin nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 50 metara slobodnim stilom. Aćin je zauzeo 21. mesto u kvalifikacijama, pošto je ostvario rezultat od 21,70 sekundi. Srpski plivač će zajedno sa Grkom Serhijosom Bilasom biti rezerva u polufinalnim trkama.

Najbolji rezultat u kvalifikacijama ostvario je Britanac Bendžamin Praud sa 20,97 sekundi, a polufinalne trke na programu su danas od 17.16 časova.

Nina Stanisavljević plasirala se u polufinale trke na 100 metara mešovitim stilom, nakon što je u kvalifikacijama osvojila 14. mesto. Najbolje vreme u kvalifikacijama imala je Nemica Nele Šulc, koja je 100 metara isplivala za 59 sekundi i 14 stotinki. Polufinale trke na programu su danas od 18.26 časova.

Srpski plivač Uroš Živanović nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 100 metara prsno na EP, budući da je zauzeo 22. mesto u kvalifikacijama rezultatom 59,21 sekundi.