Ferencvaroš prejak za Zvezdu: "Crveno-beli" bez šansi u Budimpešti

21.11.2023 20:06
Vaterpolisti Crvene zvezde MN Press
Vaterpolisti Crvene zvezde

Vaterpolisti Ferencvaroša su savladali Crvenu zvezdu 20:6 (4:2, 5:2, 5:0, 6:2) u petom kolu grupe C Lige šampiona i tako obezbedili plasman u narednu fazu sa prvog mesta.

Domaćin je dominirao od samog starta meča i stavio do znanja "crveno-belima" da su bolji rival od njih u ovom trenutku. Vrlo brzo su stekli dva gola prednosti (3:1), ali je srpski klub uspeo da održi priključak do kraja prve četvrtine. Utakmicu je sa tribina posmatrao i nekadašnji igrač i trener fudbalskog kluba Crvena zvezda, Dejan Stanković. On je trenutno šef stručnog štaba Ferencvaroša.

U drugom periodu je Sakonji odbranio peterac Vasiću, nakon čega su se Mađari dodatno razigrali. Redom su pogađali Mandić, Varga, pa Mandić ponovo i na semaforu je stajalo 9:4 u korist domaćina.

Drugo poluvreme je proteklo u još većoj dominaciji Ferencvaroša. Mađarska ekipa je postigla 11 pogodaka u poslednje dve deonice, dok su "crveno-beli" tek dva puta tresli mrežu protivnika i tako upisali ubedljiv poraz u Budimpešti.

Crvenoj zvezdi ostaje još dule protiv Jadrana iz Herceg Novog. Taj meč je na programu 5. decembra i igra se u Beogradu.