Vesti iz ostalih sportova

Vaterpolisti Novog Beograda ubedljivi protiv Steaue u LEN Ligi šampiona

01.11.2023 18:40
Vaterpolisti Novog Beograda ubedljivi protiv Steaue u LEN Ligi šampiona MN Press

Vaterpolisiti Novog Beograda pobedili su kao gosti Steauu 12:5 (4:1, 0:0, 4:2, 4:2) u četvrtom kolu Grupe A LEN Lige šampiona, ostvarivši treći trijumf.

Vaterpolisti srpskog prvaka vrlo brzo su Rumunima pokazali da su izraziti favoriti. Iako je Steaua povela posle 22 sekunde golom Bote, Marko Radulović i Granados Ortega su sa po dva gola rešili prvu deonicu 4:1.

Retko se dešava u vaterpolu da se četvrtina završi 0:0, ali baš tim rezultatom okončala se druga deonica.

Međutim, već posle treće četvrtine znalo se da će Novi Beograd ubeležiti i treću pobedu. Filip Filipović, Radomir Drašović, Đorđe Vučinić i Marko Radulović uvećali su prendost na 3:8, a do kraja su propisno napunili mrežu Rumuna za konačnih 12:5.

Marko Radulović i Alvaro Granados Ortega bili su najefikasniji sa po tri pogotka, dva je dodao Radomir Drašović, a po jedan Skumpakis, Vučinić, Duško Pjetlović i Filip Filipović.