Vesti iz ostalih sportova

04.03.2023 09:35
Elzan Bibić u finalu trke na 3.000 metara na EP u Istanbulu: Imao je najbolje vreme u kvalifikacijama MN Press

Srpski atletičar Elzan Bibić zauzeo je prvo mesto u kvalifikacijama trke na 3.000 metara na Evropskom prvenstvu u dvorani koje se održava u Istanbulu.

Bibić je tračao u drugoj kvalifikacionoj grupi i trku je završio u vremenu 7:50,21, što je bio najbolji rezultat u obe grupe i on kao glavni favorit ulazi u finale.

U njegovoj grupi je drugi bio Španac Adel Mehal koji je imao vreme 7:50,69, dok je treću poziciju zauzeo Džejms Vest sa trkom u vremenu 7:50,73.

Druga kvalifikaciona grupa je bila daleko sporija od Bibićeve, pa je Jakob Ingebritsen trijumfovao sa vremenom 7:56,57.

Prema ranije utvrđenom rasporedu, trka koja će odlučiti o podeli medalja u ovoj disciplini će biti održana u nedelju, 5. marta u 18.00 časova.