pre 7 minuta 14: 56
Radnički odbranio svoj Niš od imenjaka: Kraj trijumfalne serije "crvenih đavola"
Ekipa sa juga Srbije ostvarila važnu pobedu u borbi za superligaškli opstanak.
Predsednik Svetske rvačke federacije i istaknuti srpski sportski radnik Nenad Lalović reizabran je za člana Međunarodnog Olimpijskog komiteta.
U članstvo MOK-a Lalović je prvi put izabran 2015. godine, a na sednici koja je održana u Mumbaiju dobio je novi osmogodišnji mandat.
"Privilegija je biti deo Međunarodnog Olimpijskog komiteta. Počastvovan sam kontinuiranom podrškom članova MOK-a. Sa velikim zadovoljstvom nastaviću da radim i doprinosim daljim uspesima olimpijskog pokreta", istakao je Lalović.
On je 2018. godine prvi put izabran i za člana Izvršnog odbora Međunarodnog Olimpijskog komiteta, a na tu funkciju reizabran je 2022. godine i jedini je Srbin u istoriji koji je tako visoko pozicioniran u MOK-u.
"Velika je čast i što reprezentujem našu rvačku porodicu u MOK- u i olimlijskom pokretu. Rvanje je sport koji vas uči mnogim stvarima, i sve to meni lično daje dodatno samopouzdanje da sve te vrednosti na pravi način iskoristim u svom radu kako bih dao što je moguće veći doprinos u razvoju MOK-a u budućnosti", zaključio je Lalović.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
24.07.2024 15: 22
Međunarodni olimpijski komitet (MOK) saopštio je na svom redovnom zasedanju uoči Letnjih Olimpijskih igara da će Solt Lejk Siti biti domaćin Zimskih Olimpijskih igara 2034. godine.
YouTube
pre 21min
YouTube
pre 15h
YouTube
pre 18h
pre 1 sat 13: 32
Norvežanin je neverovatan. Nepobediv! Na Zimske olimpijske igre 2026. stigao je kao vlasnik već pet zlatnih medalja.
pre 2 sata 12: 47
Nova vlasnica olimpijskog zlata je Amerikanka Brizi Džonson, čija je vožnja u drugom sektoru i kasnije do cilja bila nedostižna za konkurenciju.
pre 2 sata 12: 40
Takmičenje je bilo prekinuto dok je Amerikanki ukazivana pomoć
pre 2 sata 12: 10
Čulo se kako legendarna Amerikanka plače od bolova, izazivajući zabrinutost među gledalcima i navijačima.
Ostavite komentar