Vesti iz odbojke

Rođendanski poklon za Jovanu Stevanović: Odbojkašice Srbije bolje od Nemačke

30.06.2023 10:29
Rođendanski poklon za Jovanu Stevanović: Odbojkašice Srbije bolje od Nemačke Guliver

Odbojkašice Srbije savladale su Nemačku u drugom kolu III sedmice Lige nacija i nastavile da koračaju ka plasmanu na završni turnir - 3:1 (25:17, 23:25, 25:16, 30:28).

Bila je to slavljenička pobeda za Jovanu Stevanović kojoj je danas 31. rođendan, a lepši poklon od saigračica nije mogla da dobije.

Najbolje srpske odbojkašice su ponovo igrale sa mnogo oscilacija, što je pogotovo bilo uočljivo  u drugom setu kad su dozvolile rivalkama da povedu 17:12, pa onda zaigrale kako umeju i vratile se na 17:17 i 19:19, a onda ponovo padnu i vrate meč na početak.

Međutim, treći set je bio mnogo bolji. Tu su igračice selektora Đovanija Gvidetija pokazale svu dominaciju i Nemice nisu imale nikavu šansu.

A onda je usledila velika drama u četvrtom setu. Rivalke su imale tri poena viška, odbojkašice Srbije uspele da se vrate i ušlo se u neizvesnu završnicu.

Imale su Nemice set loptu pri rezultatu 23:24, a onda je selektor Đovani Gvideti zatražio tajm-aut, "spustio puls" svojim igračicama koje su usple da spasu tri set lopte, a zatim, nakondve propuštene meč lopte uspeju da iskoriste drugu.

Naredni protivnik odbojkašicama Srbije biće selekcija Dominikanske Republike protiv koje će igrati u subotu, 1. jula (3.30 časova), a dan kasnije na programu je duel protiv Bugarske (3.30 časova).