pre 3 minuta 16: 26
Težak udarac za Real i Brazil: Rodrigo pokidao ukršteni ligament i završio sezonu
Kobni poslednji minuti meča sa Hetafeom koštali Brazilca duge pauze.
MN Press
Odbojkaši Vojvodine plasirali su se u finale plej-ofa Super lige Srbije pošto su u trećem meču polufinalne serije posle velike borbe i mnogo preokreta pobedili subotički Spartak 3:2 (30:28, 25:15, 18:25, 24:26, 18:16), pa će u finalu protiv Partizana pokušati da odbrane titulu osvojenu lane.
Spartak je u prvom setu ispustio prednost od tri poena i propustio čak tri set lopte, pa je Vojvodina na kraju iskoristila treću set loptu za vođstvo. U drugom setu je usledila apsolutna dominacija šampiona koji brzo stiče nedostižnu prednost pa ga lako dobija 25:15.
Spartak je u trećem setu uzvratio, od starta je vodio i strpljivo pravio razliku za konačnih 25:18. U četvrtom setu Subotičani su ponovo bolji na startu, vodili su i 16:12, ali Vojvodina to stiže, a u neizvesnoj završnici, u kojoj se ponovo igralo na razliku, Spartak koristi prvu set loptu i odvodi meč u taj brejk.
Vrhunac drame viđen je u petom setu, ali je posle velike, izjednačene borbe na kraju, opet na razliku, slavila Vojvodina, za sedmo finale u nizu. Vojvodina će biti domaćin u prvom meču finala protiv Partizana u sredu 19. aprila. Finalna serija se igra na tri dobijena meča.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
23.11.2024 14: 00
Po propozicijama Kupa Srbije, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje “zlatni set”, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.
17.09.2024 14: 10
Odbojkaši Vojvodine iz Novog Sada igraće protiv Jedinstva iz Stare Pazove u osmini finala Kupa Srbije, odlučeno je danas žrebom u prostorijama OSS u Beogradu.
11.04.2024 21: 04
Finalna serija počinje u nedelju na Banjici, a crveno-beli će imati prednost domaćeg terena
27.03.2024 21: 52
Odbojkaši Radničkog, Crvene zvezde, Karađorđa i Partizana poveli su protiv svojih riovala sa 1:0 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa.
YouTube
pre 17h
YouTube
pre 19h
pre 23 sata 17: 16
Goruća tema u svetu je rat koji se trenutno vodi između Izraela i SAD sa jedne, te Irana sa druge strane, a prema navodima tamošnjih medija, još jedna velika tragedija dogodila se u Persijskom zalivu.
01.03.2026 22: 34
Subotičani prvi put podigli peha kupa, a Ubljankama treći ovakav trofek u vitrinama.
17.02.2026 10: 45
Incident se dogodio tokom jednog tajm-auta u duelu sa najvećim rivalom, kada se Živanović neprikladnim rečima obratio svojim igračicama.
07.02.2026 16: 40
U Atini je u 101. godini preminuo odbojkaški trener Sava Grozdanović. Grozdanović, koji je preminuo juče, rođen je u Jelašnici kod Niša 23. novembra 1925. godine.
Ostavite komentar