Vesti iz odbojke

Odbojkaši Partizana ne daju tron, pobedili Zvezdu i smanjili na 2:1 u finalnoj seriji

20.04.2024 21:44
Bojan Janić, trener Partizana MN Press
Bojan Janić, trener Partizana

Titula kod odbojkaša još uvek ne menja vlasnika, jer je aktuelni valadar Partizan u sjajnom meču pobedio Crvenu zvezdu 3:2 (27:29, 25:20, 21:25, 25:20, 15:12) i smanjio prednost rivala u finalnoj seriji na 2:1.

Zvezda je dobila prva dva meča i na svom parketu imala priliku da sve reši u smao tri utakmice, ali se crno-belinisu predavali i uspeli su da trijumfuju.

Vodili su igrači Crvee zvezde 2:1 u setovima, imali psihološku prednost, ali izabranici Bojana Janića zaigrali sjajno, hrabro, dobili četvrti set na krilima Mrdaka, da bi u petom setu prvi stigli do 15 poena i ostali u trci za odbranu titule.

Naredni meč plej-of serije igra se 23. aprila, a ukoliko i u tom susretu pobedi Partizan, eventualna peta utakmica je na programu tri dana kansije.