Totalno rasulo zahvatilo je francusku košarku. Nakon što je Monako ostao bez finansijskih sredstava i rešio da se preseli u Evrokup, delovalo je da će primat preuzeti Asvel, koji je imao najavljeni budžet od 59 miliona evra za narednu takmičarsku godinu.
Prepoznatljivi kanali, istorijske građevine stare nekoliko vekova, muzeji svetskog glasa i neizostavna povezanost sa Ajaksom čine Amsterdam jedinstvenim mestom u kojem se prošlost i sadašnjost prirodno prepliću.
Rastanak posle devet godina: Kevin Lav napušta Klivlend
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
16.02.202313:35
Tanjug/AP Photo/Darryl Webb, File
Dugogodišnji krilni centar Klivlend Kavalirsa, Kevin Lav, uskoro će postati slobodan u izboru nove sredine, prenose američki mediji.
Lav će svakako ostati u srcu svih navijača Kavsa. Došao je u ekipu 2014. godine u trejdu za Erona Viginsa i odmah zajedno sa Lebronom Džejmsom i Kajrijem Irvingom ekipi doneo plasman u finale. Ipak, na tom putu se povredio, kao i Irving, a Lebron nije mogao sam protiv Golden stejt Vorijorsa.
Sledeće sezone Klivlend je bio spreman da se revanšira. Poveli su "ratnici" 3:1, činilo se da je sve gotovo, a onda su se raspucali Irving i Džejms, a Lav je sve to znao da isprati.
Treba napomenuti da je posle čuvene trojke Irvinga, upravo Lav u sledećem napadu Vorijorsa preuzeo Stefa Karija, "zaključao" ga i naterao na izrazito težak šut koji je plejmejker promašio.
Koliko je ta odbrana bila dobra govori i činjenica da je Kari nedavno istakao da je upravo taj posed jedina stvar koju bi promenio u karijeri.
Potom su Lebron i Kajri otišli svako svojim putem, a Kevin je ostao u Klivlendu i preživeo nekoliko godina "rebuilding-a". U međuvremenu prihvatio je i ulogu da ulazi sa klupe i prošle sezone bio je u konkurenciji za šestog igrača godine.
Ove sezone su ga sustigle i povrede i godine, te će ga u narednim danima Kavsi otpustiti, a kao naredna destinacija iskusnog krilnog centra spominje se Majami Hit, i uvek neizbežni Los Anđeles Lejkersi za koje igra upravo Lebron, igrač sa kojim je Lav ostvario najveći uspeh u karijeri.
Totalno rasulo zahvatilo je francusku košarku. Nakon što je Monako ostao bez finansijskih sredstava i rešio da se preseli u Evrokup, delovalo je da će primat preuzeti Asvel, koji je imao najavljeni budžet od 59 miliona evra za narednu takmičarsku godinu.
Armoni Bruks je pre dva meseca bio nadomak Partizana, ali je izabrao Asvel. Sada bi neočekivani slom francuskog projekta mogao ponovo da ga vrati na tržište.
Partizan je jednom nogom već u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencije, ali u revanšu protiv Une Štrasen (20.15č, AP1) želi novu pobedu i potvrdu sve bolje forme.
Ostavite komentar