
pre 16 minuta 17: 01
Milosavljev presrećan: Sada se sve poklopilo!
U odlučujućem 33. kolu Fuhse Berlin pobedio je Rajn Nekar Leven 38:31 (17:20), osvojivši titulu šampiona nakon preokreta
Kompanija Telekom Srbija uspešno je realizovala kupovinu određenih prava, licenci i ostale imovine povezane sa Sport klub kanalima za teritoriju Zapadnog Balkana (Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Severna Makedonija i Srbija) od kompanije Junajted Grupa.
Realizacijom ove kupovine mnogobrojni ljubitelji sporta u Srbiji dobijaju mogućnost praćenja svih sportskih takmičenja na jednom mestu – kanalima Arena sport televizije.
Iako su gledaoci Arene i do sada imali bogatu ponudu najprestižnijih sportskih takmičenja, sada je ta lista kompletirana i Arena sport postaje mesto susreta najgledanijih prenosa najpopularnijih svetskih takmičenja i sportova. Najbolje evropske fudbalske lige (engleska, španska, italijanska, nemačka i francuska), najkvalitetnija košarka (NBA, Evroliga, ABA liga), najbolji teniseri današnjice, svi na jednom mestu, scenario je koji je za sve ljubitelje sporta ranije bio nezamisliv. Naravno, ne treba zaboraviti ni da su najatraktivnija takmičenja u rukometu, odbojci, vaterpolu, borilačkim sportovima, kao i trke Formule 1 i Moto GP, te veliki broj specijalizovanih kanala i emisija, od sada svi na istoj adresi – televiziji Arena sport.
TV Arena sport
Izražavajući zadovoljstvo što će ljubitelji sporta konačno imati sav sportski sadržaj na jednom mestu, generalni direktor Telekoma Srbija, Vladimir Lučić, kaže:
"Sportskim rečnikom bih rekao da je ovo, pre svega, pobeda svih ljubitelja sporta. Važno je istaći da će Arena sport gledaocima pružiti do sada neviđenu paletu sportskog sadržaja koja će biti dostupna kako korisnicima Telekoma Srbija, tako i svima ostalima. Arena sport na ovaj način postaje sinonim za sport u Srbiji i regionu, i svi se nadamo novim uspesima naših sportista kojima ćemo svedočiti na Areninim kanalima. Takođe, ovo je i novo doba za Arenu sport, koja će postati jedan veliki profitni centar i značajno će racionalizovati cene stranog sportskog sadržaja, istovremeno obezbeđujući dodatne prihode od marketinga."
Kao i do sada, na Areni sport će gledaoci biti u prilici da prate i najbolji domaći i regionalni sport, kao i reprezentativna takmičenja.
Arena sport će otvoriti više novih kanala i uložiti dodatne produkcione napore kako bi korisnicima pružila najbolje iskustvo gledanja direktnih sportskih prenosa i specijalizovanih emisija.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
01.04.2025 17: 45
Poslednja dva kola, kao i završnica elitnog košarkaškog takmičenja, će se emitovati samo na kanalima TV Arena sport.
25.03.2025 23: 19
Bavarci iznenadili španskog velikana u Blaugrani.
07.03.2025 18: 34
Bivši kapiten Partizana podsetio na dane kada je igrao u Humskoj.
06.03.2025 23: 08
Košarkaši Bajern Minhena odbranili su domaći teren i ostvarili sjajan trijumf nad Crvenom zvezdom rezultatom 100:82 (20:22, 32:15, 25:18, 23:27) u 28. kolu Evrolige
31.05.2025 21: 29
Ministar sporta Zoran Gajić i ministar sporta Ruske Federacije Mihail Degtjarev potpisali su danas u Palati Srbija Memorandum o saradnji u oblasti fizičke kulture i sporta.
30.04.2025 15: 13
Saradnja Ministarstva sporta, Antidoping Agencije Republike Srbije i Arena Channels Group u kampanji "Reci NE dopingu"
16.04.2025 15: 48
Minulog vikenda odigrani 176. "večiti derbi" u kojem su fudbaleri Crvene zvezde nakon velikog preokreta savladali Partizan u prvom kolu plej-ofa Mozzart Bet Superlige Srbije, oborio je sve rekorde i tog dana bio ubedljivo najgledaniji sadržaj u državi.
03.04.2025 15: 49
Prvi put u zemljama Zapadnog Balkana, sav sportski sadržaj se prikazuje u okviru kanala jedne medijske kuće, Arena Channels Group, na čijem čelu je već skoro sedam godina gospodin Nebojša Žugić.
Ostavite komentar