Kliver je sa svojim prijateljima koji mu pomažu oko prenosa mečeva otišao na obližnje brdo iznad stadiona, postavio stalak sa moblnim telefonom i na taj način komentarisao celu utakmicu. I to vrlo dobro.
Navijači Intera su večeras mogli da prisustvuju sjajnoj predstavi i ubedljivoj pobedi svojih miljenika protiv Venecije 5:1 (3:1) u osmini finala Kupa Italije.
Počela druga sezona omiljene serije "Derbi u kafani Autokomanda": Nove avanture kumova Mileta i Raše uz podsećanje na duele Zvezde i Partizana
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
24.02.202513:21
TV Arena sportDragiša Kovačević, sa glavnim likovima serije
Druga sezona igrane tv serije "Derbi u kafani Autokomanda", u produkciji Media Advertisinga i Telekoma, počela je početkom ovog meseca i premijerno već ide na televiziji SuperStar svakim danom osim nedelje od 20 časova.
Ova sad već izuzetno popularna serija ima ukupno 32 epizode i sve su u trajanju od 24 minuta, izuzev prve i poslednje koje su nešto duže.
TV Arena sport
Autor i scenarista ovog serijala je Dragiša Kovačević, dok se kao reditelj potpisuje Ivica Vidanović. Iako se radi o igranoj seriji ona je svojevrstan dokument i vremeplov jer odslikava ne samo rivalstvo dva kluba već i ekonomske, političke i socijalne prilike države koja je promenila nekoliko imena i društvenih uređenja od prvih posleratnih godina do danas.
Kao i u prvoj sezoni u kojoj su glavni junaci Mile, navijač Partizana, Raša navijač Zvezde, Džoni simpatizer OFK Beograda, gazda kafane, konobarice Jela i Ana i brojni fudbaleri koji redovno dolaze na omiljeno mesto.
TV Arena sport
Ipak, priča će biti malo proširena jer će obuhvatiti tri generacije porodica glavnih aktera i mnoge neposredne učenike najveće svetkovine srpskog fudbala
Osnova serije je fudbalsko rivalstvo Zvezde i Partizana koje traje skoro 80 godina, karakteristična zagriženost dvojice navijača, kontinuirano veličanje svog kluba i osporavanje svega kada je u pitanju rival, anegdote, podsećanje na osvojene i “ukradene” titule, na sudijske nepravde, dosuđene i nedosuđene penale, političare koji “guraju” klubove za koje navijaju.
Pored fudbala i derbija oko kojih uvek imaju različite stavove, kumovi se i politički ne slažu. Raša je za monarhiju i povratak kralja, a Mile je iz komunističke porodice.
TV Arena sport
Posebnu dimenziju i vrednost seriji daje dokumentarni material – snimci sa raznih derbija, naročito nekih utakmica i događaja o kojima Mile i Raša pričaju, koji su se zaista desili.
Glavne likove u seriji tumače: Milenko Pavlov, Slobodan Boda Ninković, Banislav Zeremski, Snežana Savić i Jovana Trošić.
Tedić je u Čukaričkom taj učinak ostvario u dva mandata. Prvi je započeo utakmicom prve runde Kupa Srbije, 20. septembra 2017. godine tadašnji šef struke Nenad Lalatović poslao ga je u igru u Jagodini protiv istoimenog rivala u 65. minutu, kad je zamenio Ognjena Mudrinskog.
Malaga je 2003. godine igrala u četvrtfinalu Lige Evrope, a deset godina kasnije i u četvrtfinalu Lige šampiona, izgubivši od Borusije Dortmund. Trenutno se nalazi na 15. mestu Druge lige Španije sa 42 boda i ima sedam više od zone ispadanja.
Real Madrid, pod vođstvom Florentina Pereza, nadao se da bi visoka klauzula mogla da spreči bilo koji pokušaj za Asensija, međutim, čini se da je cena bila previše primamljiva za engleski klub.
Kliver je sa svojim prijateljima koji mu pomažu oko prenosa mečeva otišao na obližnje brdo iznad stadiona, postavio stalak sa moblnim telefonom i na taj način komentarisao celu utakmicu. I to vrlo dobro.
Navijači Intera su večeras mogli da prisustvuju sjajnoj predstavi i ubedljivoj pobedi svojih miljenika protiv Venecije 5:1 (3:1) u osmini finala Kupa Italije.
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
FSRZS će biti i prvi region pod kapom FSS koji će imati novo telo sastavljeno od bivših asova koje ovaj region podario srpskom, ali i evropskom i svetskom fudbalu.
TV Arena sport se izvinjava potpredsednici kluba i upravi FK Partizan, kao i navijačima crno-belih zbog neprimerenog komentara novinara Dejana Anđusa u njegovoj autorskoj emisiji "Otvoreno sa Anđusom".
Kompanija Arena Channels Group i TV Arena sport kao njen sastavni deo, imale su tu čast da ugoste ambasadora Ruske Federacije u Beogradu, Aleksandra Bocan-Harčenka i Ministra sporta u Vladi Republike Srbije, Zorana Gajića.
Najmlađim đacima uručeni su vaučeri za školski pribor, posebno dizajnirane majice sa simbolima pripadnosti školskoj zajednici, kao i sportska oprema obezbeđena u saradnji sa TV Arena sport.
Ostavite komentar