pre 14 minuta 15: 35
Zapelo oko para: Još jedna košarkaš napušta Partizan
U pitanju je Dilan Osetkovski, koji je od kluba tražio nove finansijske uslove.
Credit: FETHI BELAID / AFP / Profimedia
Francuski stručnjak Sabri Lamuši više nije selektor Tunisa, pošto je tamošnji Savez odlučio da okonča saradnju nakon ubedljivog poraza od Švedske sa 5:1 na startu Mundijala.
Težak neuspeh na premijernom meču bio je presudan da čelnici reprezentacije reaguju i naprave promenu na klupi afričke selekcije. Lamuši je tako završio mandat na mestu selektora Tunisa, a očekuje se da Savez uskoro donese odluku o njegovom nasledniku.
Kao potencijalni naslednici 54-godišnjeg stručnjaka pominju se proslavljeni reprezentativac i bivši igrač Sanderlenda Vahbi Kazri, kao i Mondher Kebajer, koji je predvodio nacionalni tim na Svetskom prvenstvu 2022. godine.
Tunis sledeći meč na Mundijalu igra u subotu, 20. juna, protiv selekcije Japana, a očekuje se da će ekipu na tom susretu voditi privremeno rešenje ili novoimenovani šef stručnog štaba.
pre 6 sati 09: 44
Kompletan raspored, rezultati, strelci i golovi svih utakmica FIFA Svetskog prvenstva 2026.
pre 8 sati 07: 14
Obala Slonovače pobedila je Ekvador, ali je glavna priča večeri bio 19-godišnjak koji je na debiju na Mundijalu izgledao kao najbolji igrač na terenu.
13.06.2026 05: 03
Ubedljiva i lako osvojena pobeda domaćina.
12.06.2026 22: 58
Sve mečeve Svetskog prvenstva u fudbalu pratite na kanalima TV Arena Sport.
Ostavite komentar