Tuhel zadovoljan pred Mundijal: Engleska podigla ritam u pravom trenutku
Profimedia
Engleska je uspešno završila poslednju zvaničnu proveru pred početak Svetskog prvenstva, a ubedljiva pobeda nad Kostarikom ostavila je pozitivan utisak na selektora Tomasa Tuhela.
Nemački stručnjak istakao je da je njegova ekipa prikazala upravo ono što je želeo da vidi nekoliko dana uoči premijernog nastupa na Mundijalu.
Fudbaleri Engleske savladali su u Orlandu reprezentaciju Kostarike rezultatom 3:0, a u strelce su se upisali Deklan Rajs, Entoni Gordon i Oli Votkins.
"Zaslužili smo pobedu, trebalo je da postignemo više golova. Stav, intenzitet i energija su bili na veoma visokom nivou. Svi su se dobro snašli, veoma dobra timska igra. Želeli smo da pređemo na sledeći nivo i to smo postigli, navijači na stadionu su mogli to da osete", rekao je Tuhel.
Prikazana igra dodatno je učvrstila optimizam u taboru "Gordog Albiona", koji će do početka turnira nastaviti završne pripreme u Sjedinjenim Američkim Državama.
Pre prvog meča na šampionatu, Englezi će odigrati još jedan kontrolni susret zatvoren za javnost protiv lokalnog kluba iz Majamija.
Na pitanje da li je već odlučio kojih će 11 igrača istrčati na teren protiv Hrvatske u prvom kolu Svetskog prvenstva, Tuhel je poručio da konačna odluka još nije doneta.
"Naći ću 11 za sutrašnju utakmicu, a onda imam šest dana. Igramo sutra, a onda igrači dobijaju dan i po odmora. Potom menjamo lokaciju i idemo u Kanzas da se pripremamo za Hrvatsku. Ono što smo videli na ovoj utakmici je ono što smo želeli, tako da sam veoma smiren i ponosan na način na koji smo igrali", rekao je Tuhel.
Selektor Engleske tako je naglasio da je zadovoljan napretkom ekipe, ali i ostavio prostor za dodatne procene pred duel koji bi mogao da usmeri dalji tok takmičenja za njegov tim.
Inače, on je govorio i o Lionelu Mesiju i Kristijanu Ronaldu za koje je rekao da nema potrebe slušati njegovo mišljenje o njima jer su jednostavno najbolji.
Engleska će prvenstvo otvoriti utakmicom protiv Hrvatske, dok je u nastavku takmičenja u Grupi L očekuju dueli sa Ganom i Panamom.
Svetsko prvenstvo u fudbalu, koje zajednički organizuju Sjedinjene Američke Države, Kanada i Meksiko, počinje večeras.
Ostavite komentar