pre 3 sata 23: 26
Đoan Penjaroja, trener Partizana: "Iskustvo nekih prethodnih mečeva nam je pomoglo"
U narednoj utakmici u Evroligi crno-beli dočekuju Dubai.
TV Arena sport
Godišnjica osnivanja akcije Arena Channels Group "Moje pravo da biram sport" obeležena je posetama dve ustanove na teritoriji Gradske opštine Novi Beograd. Delegacija pomenute društveno odgovorne organizacije, zajedno sa predsednicom najveće opštine na teritoriji glavnog grada Ivane Nikolić, posetili su Predškolsku ustanovu "11. april" i Osnovnu školu "Novi Beograd".
Tom prilikom uručeni su vredni pokloni u vidu sportske opreme, školskog pribora, ali i strunjača koje će pomoći da se dodatno popravi kvalitet aktivnosti i da se usadi ljubav prema plemenitim veštinama.
"Koristim priliku da čestitam prvu godišnjicu i da se zahvalim vašem direktoru gospodinu Nebojši Žugiću i ACG na odličnoj akciji, koja je fenomenalno sprovedena u toku prošle i ove godine. U akcijama 'Dečiji atletski miting', 'Arenina liga šampiona' i 'Šahovska liga', a sve u kampanji 'Moje pravo da biram sport', dosta dece je bilo uključeno i što je i te kako važno na pravi način promovisan je sport kod dece", rekla je Ivana Nikolić.
Predsednica GO Novi Beograd pozvala je i ostale društveno odgovorne kompanije da se uključe u akciju.
"Pozivano sve ostale društveno odgovorne kompanije kao što je vaša da se uključe u akciju kako bismo decu okrenuli ka sportu. Mi ćemo se kao Opština truditi da organizujemo mnogobrojne aktivnosti, kako sportske tako i edukativne. U sredu smo simbolično, kao podrška novim roditeljima na teritoriji Opštine Novi Beograd, prvi put podelili bebi-pakete dobrodošlice. Svaka beba rođena od početka godine na teritoriji GO Novi Beograd dobiće poklon paket", navela je Nikolić.
Ona je istakla da GO Novi Beograd priprema posebno iznenađenje za novogodišnje praznike.
"Polako ulazimo u novogodišnju euforiju i spremamo paketiće za Novobeograđane uzrasta to 12 godina. Prijave su počele u sredu i trajaće sve do 13. decembra svakog radnog dana od 10 do 18 časova. Potrebno je da roditelji dođu i ponesu ličnu kartu kao i zdravstvenu knjižicu svog deteta i prijave ga u servisnom centru GO Novi Beograd".
Zajedničkim snagama ACG i GO Novi Beograd šire društveno odgovoran rad, a takođe jedan od osnovnih ciljeva je i popularizacija sporta, odnosno organizacija i popravljanje uslova u vrtićima i školama.
"Moram da napomenem na početku da nam je Opština kupila 80 klima uređaja kako bismo pokrili potrebe svakog vrtića na Novom Beogradu. Moram da se zahvalim saradnji sa Arena Channels Group. Prošle godine smo imali atletski miting, koji je bio fantastičan događaj na kojem je u Hali sportova 'Ranko Žeravica' učestvovalo oko 500 dece i u publici bilo oko 1.500 roditelja. Moram da se zahvalim i na novogodišnjim paketićima, svi su obavešteni i oduševljeni. Znam da su paketići jako bogati. Takođe bih se zahvalila na akciji 'Dobrodošla bebo na Novi Beograd', pripremljeni su lepo paketi za decu rođeni od 1. januara 2024. godine. Naši roditelji su oduševljeni i jako veliki broj se prijavio", rekla je direktorka Predškolske ustanove "11. april".
OŠ "Novi Beograd" je mesto gde se deca sa smetnjama u razvoju i invaliditetom uče socijalnim veštinama, samoposluživanju i gde razvijaju psiho-fizičke kapacitete. Ova ustanova je označena kao jedan od prioriteta za pomoć i podršku, kako bi se osnovcima olakšala svakodnevnica.
"Prvo želim da se zahvalim ACG što je pokrenula akciju koja je fantastična. Pre godinu dana kada sam čula za nju, obradovala sam se što će i naša škola biti deo ove akcije. Posebno bih istakla našu saradnju sa lokalnom samoupravom. Ovo je odličan početak i nešto što treba u što većoj meri promovisati ", rekla je Milunka Petrović direktorka OŠ "Novi Beograd".
Kao i do sada Arena Channels Group i TV Arena sport će biti tu da isprati sve aktivnosti i aktuelnosti, ali i da pomogne najmlađim Novobeograđanima kroz različite akcije.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
04.10.2025 14: 34
U novembru se navršavaju dve godine od kako je Arena Channels Group pokrenula kampanju "Moje pravo da biram sport". TV Arena sport podržala Jesenje prvenstvo Beograda za najmlađe atletičare, atletika uskoro besplatno i za decu u vrtićima.
02.02.2026 12: 14
Direktor kompanije TV Arena sport, u čijem sistemu i posluje TV Arena sport, gospodin Nebojša Žugić, istakao je gostujući na televiziji Euronews Srbija koliko je ova medijska kuća unapredila svoje poslovanje u prethodnih osam godina, ali i najavio mnoge nove projekte u nastupajućem periodu.
24.01.2026 19: 59
Generalni direktor ACG , gospodin Nebojša Žugić, gostovao je u emisiji "Tražim reč", na televiziji NewsMax Balkans u kojoj je glavna tema bila je sport u Srbiji, sa fokusom na decu i mlade.
20.01.2026 14: 07
U prostorijama kompanije Arena Channels Group, odnosno TV Arena sport, svečano je obeležena slava firme Sveti Jovan Krstitelj.
24.02.2026 22: 02
Direktor Arena Channels Group, gospodin Nebojša Žugić dobio Plaketu Atletskog kluba Novi Beograd za pomoć u radu, sportskoj saradnji, razvoju atletskog sporta na Novom Beogradu u 2025. godini.
23.02.2026 11: 22
U ponedeljak, 23. februara 5G MTS Karavan će organizovati u Obrenovcu, veliko takmičenje u Sony Playstation-u, a takmičari su navikli da oni koji osvoje prva tri mesta dobijaju vredne nagrade. Nakon toga u sredu, 25. februara, sledeće destinacija 5G MTS Karavana je Kikinda, posle čega se u petak, 27. februara seli u Lučane, garantujući dobru zabavu svima.
09.02.2026 17: 22
Događaju u Staroj Pazovi je prisustvovao i selektor Srbije Veljko Paunović koji je ostavio dubok trag u španskom fudbalu, a ispred La Lige govorio je Esteban Kasado Urbina, delegat La Lige.
27.01.2026 18: 43
Sastanku su prisustvovali i ministar sporta Zoran Gajić, kao i predsednik Olimpijskog komiteta Srbije, Dejan Tomašević, odnosno Željko Tanasković, predsednik Saveza za školski sport.
Ostavite komentar