pre 28 minuta 23: 24
Nema kraju fudbalskom obračunu SAD sa Iranom: Stop za vrhušku Saveza, portparola...
Nastavljaju se problemi reprezentacije zemlje, koja je u ratu sa Sjedinjenim Američkim Državama.
FOTO TANJUG/JADRANKA ILIĆ/ bs
Srpski strelac, Damir Mikec, vratio se u Beograd i odmah održao konferenciju za novinare nakon Olimpijskih igara u Parizu.
"Hvala svima na podršci. Igre su završene jer sam se ja sada zaista vratio iz Pariza", bile su prve reči Damira Mikeca po povratku u Beograd.
Mikec se zlatom okitio na startu OI, a ostao je u Parizu do samog kraja i na ceremoniji zatvaranja nosio zastavu Srbije.
"Imali smo drugačije igre, bili smo 300 kilometara udaljeni. Nismo osetili baš taj žar i moja velika želja je bila da ostanem nekoliko dana duže. Promukao sam navijajući za moje kolege, nadam se da sam im dao vetar u leđa", objasnio je Mikec, pa nastavio:
"Baš je Rašović rekao na prijemu kod predsednika: 'Damire, hajde opet ti uzmi medlaju pa nas izlupaj po čelu da bude kao u Tokiju'. Jako smo se zagrlili i stisli u Selu na dočeku. To nisam hteo da propustim. Ostaje žal za nekim prilikama, ali mislim da možemo da budemo zadovoljni zbog pet medalja. Počastvovan sam i što sam nosio zastavu na zatvaranju. Još nemam osećaj da uz moje ime ide epitet olimpijskog pobednika. Velika je čast predstavljati svoju zemlju na jednom takvom takmičenju".
Dodao je da želi da se takmiči u Los Anđelesu za četiri godine.
"Plan je Los Anđeles, što da ne, idemo korak po korak", istakao je Mikec plan za budućnost.
Medalja koju su osvojili Mikec i Zorana Arunović dogodila se nakon neuspeha u pojedinačnoj konkurenciji.
"Bilo je naporno zbog novih izmišljenih pravila. Finale je bilo sutradan, to nikada nije bilo u streljaštvu. Neko se adaptirao, neko ne. Ja se nisam snašao. Uveren sam da bi bila druga priča da je finale bilo istog dana. Imao sam jedan od najboljih mečeva u svojoj karijeri tokom kvalifikacija. Onda toliko nezadovoljstva posle finala jer nisam bio konkurentan, a onda na sve to je odmah dan kasnije bio miks sa Zoranom. Rekli smo da ništa nije gotovo, razmišljali smo pozitivno. Jedno drugo smo podigli. Tu je bila i Sonja Vasić koja nam je dala vetar u leđa".
Mikecov utisak o samom finalu:
"Zaista je bilo naporno i znali smo da će biti teško zbog novih pravila, zbog novoizmišljenih pravila. To streljaštvo nije doživelo u istoriji,d a finale imamo dan kasnije. Individualnos e nisam snašao. Uveren sam da bi bilo bolje d aje finale bilo isti dan. Bio sma poletan. toliko nezadovolstvo nakon finala, jer nismo dali maksimum. Nisam bio konkurentan. Sutradan ide miks... Zorana pre toga isto izgubila finale, Trebalo se vratiti i reći da nije ništa gotovo i da imamo još jednu šansu. Jedno drugom smo podigli samopouzdanje. Meč je bio jako težak, loše smo krenuli, ali smo na kraju bili oni pravi. Opalio sam poslednji hitac osnovnog dela gde se odlučuju medalje. Okrećem se i vidim delirijum. Kažu mi: za zlato! Samo smo se okrenuli, zagrlili, suze radosnice... Ali čeka nas još posao, Turci su imali jaku sezonu. rekao sam: "Znate šta, zaslužili su finale, ali to im je to. Zlato je naše i moramo tako da razmišljamo. Neskromno rečeno - zaslužili smo da osvojimo ovu medalju. Nakon sijaset medalja u miksu, zlato je otišlo oko pravog vrata. Finale je bilo zaista... Onakav scenarijo ni mi ne možemo da napišemo. Gubimo 8:2, pa 10:10, oni imaju meč loptu... I kada je najvažnije, kad se lomi rezultat, opališ toliko dobro da je vredno zlata i ovo je nešto za šta svaki sportista živi", završio je Mikec.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
Klub iz Premijer lige vodi preliminarne razgovore sa bankama i još nema konačan plan o tome kako će refinansirati dug.
30.07.2024 08: 00
Olimpijskim tim Srbije će imati priliku da se domogne i prve zlatne medalje i to već od 9.30.
29.07.2024 12: 21
Srpski strelci Damir Mikec i Zorana Arunović izneli su utiske posle plasmana u finale Olimpijskih igara u disciplini 10 metara vazdušni pištolj.
01.04.2026 16: 33
Vreme je za nove uspehe.
11.11.2025 18: 40
Srbiju su u takmičenju miks parova predstavljali i juniori Nađa Martinović i Uroš Gajić, koji su na kraju zauzeli 52. mesto. Zlatnu medalju osvojili su Kinezi Ksianksun Jao i Kai Hu, koji su u finalu bili bolji od indijskog para Eša Sang/Samrat Rana rezultatom 16:10.
YouTube
pre 13min
YouTube
pre 42min
13.08.2024 22: 25
Kriket, fleg fudbal, lakros, skvoš i bejzbol/softbol biće na programu u Americi, a najmanje jedan sport, koji je bio u Parizu, sada neće biti pred navijačima
13.08.2024 12: 44
Plejmejker Srbije, Vasilije Micić, istakao je da je radost naroda potvrda vrednog rada koji su on i njegovi saigrači uložili u osvajanje bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Parizu.
13.08.2024 11: 54
Irski plivač morao da bude hospotalizovan par dana posle trke u pariskoj reci, na Olimpijskim igrama 2024.
12.08.2024 22: 55
Nekadašnji košarkaš takođe je pozdravio i veliki uspeh vaterpolista.
Ostavite komentar