pre 11 minuta 14: 49
Oglasila se Crvena zvezda: "Ne opravdavamo postupak Kalinića, ali ne dozvoljavamo da se od krivca pravi žrtva"
Klub sa Malog Kalemegdana se oglasio zvaničim saopštenjem.
Profimedia
Vlada Srbije je dodelila novčane nagrade u visini od 200.000 evra u dinarskoj protivvrednosti, sportistima Damiru Mikecu i Zorani Arunović za osvojenu zlatnu medalju u mešovitom timu u olimpijskoj sportskoj disciplini — streljaštvo na Olimpijskim igrama u Parizu.
Nagrada u istom iznosu dodeljena je i njihovom treneru Jeleni Arunović, saopšteno je iz Vlade.
Na današnjoj sednici doneta su rešenja o dodeli nacionalnog sportskog priznanja i novčane nagrade sportistima Ivi Obradović, Miloradu Čaviću i Janku Tipsareviću, koje se dodeljuju sportistima, državljanima Srbije u vidu doživotnog mesečnog novčanog primanja, osvajačima medalja na Olimpijskim igrama, Paraolimpijskim igrama, Šahovskoj olimpijadi, svetskim i evropskim prvenstvima u olimpijskim i paraolimpijskim sportskim disciplinama, ili za sportiste koji su bili nosioci svetskog rekorda u olimpijskim i paraolimpijskim sportskim disciplinama, ili su postali osvajači Dejvis Kup-a ili FED Kup-a Međunarodne teniske federacije sa navršenih 40 godina života.
"Donošenje ovih rešenja su od važnog interesa za razvoj i afirmaciju sporta, bolju motivaciju i pripremu sportista za postizanje što boljih rezultata koji će doprineti afirmaciji naše države, pa je samim tim od velikog značaja i interesa za Srbiju", navodi se u saopštenju.
Italija je dobila ono što joj u ovom trenutku najviše treba - priču koja makar na trenutak liči na izlaz.
Afera u Hrvatskom skijaškom savezu otvorila je nelagodno pitanje koje je mnogo veće od jednog saveza, jednog sporta i jedne istrage.
Prema poslednjim finansijskim izveštajima, Hearts ima prihod od 24,4 miliona funti, dok Rangers ima 83,5 miliona, a Celtic 143,4 miliona funti.
Za razliku od tradicionalnog kockanja, opklade su dostupne u svega nekoliko klikova.
Svetsko prvenstvo godinama je bilo najmasovniji sportski događaj na planeti. Upravo zato se oko Mundijala 2026. već sada formira ozbiljan problem.
11.11.2025 18: 40
Srbiju su u takmičenju miks parova predstavljali i juniori Nađa Martinović i Uroš Gajić, koji su na kraju zauzeli 52. mesto. Zlatnu medalju osvojili su Kinezi Ksianksun Jao i Kai Hu, koji su u finalu bili bolji od indijskog para Eša Sang/Samrat Rana rezultatom 16:10.
22.10.2025 13: 44
Naš tim ide sa velikim amncijama na takmičenje u Kairu.
14.06.2025 18: 30
Arunović i Mikec su u borbi za bronzu poraženi od Nemaca Dorin Venekamp i Kristijana Rajca rezultatom 17:13.
02.04.2025 13: 25
Reprezentativci Srbije učestvovaće i pojedinačnop i u paru na Svetskom kupu u Argentini.
YouTube
pre 20min
YouTube
pre 15h
YouTube
pre 16h
YouTube
pre 17h
13.08.2024 22: 25
Kriket, fleg fudbal, lakros, skvoš i bejzbol/softbol biće na programu u Americi, a najmanje jedan sport, koji je bio u Parizu, sada neće biti pred navijačima
13.08.2024 12: 44
Plejmejker Srbije, Vasilije Micić, istakao je da je radost naroda potvrda vrednog rada koji su on i njegovi saigrači uložili u osvajanje bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Parizu.
13.08.2024 11: 54
Irski plivač morao da bude hospotalizovan par dana posle trke u pariskoj reci, na Olimpijskim igrama 2024.
12.08.2024 22: 55
Nekadašnji košarkaš takođe je pozdravio i veliki uspeh vaterpolista.
Ostavite komentar