Kajakaši Srbije na Olimpijskim igrama u Parizu | Arena Sport
srb
najnovije
Srbija u Parizu

Oba dvojica u polufinalu, popravni je bio uspešan za srpske kajakaše

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

06.08.2024 14:46
Kajakaši u četvercu na Olimpijskim igrama Profimedia
Kajakaši u četvercu na Olimpijskim igrama

Za razliku od četverca, koji je bio prvi i plasirao se u polufinale u trci na 500 metara na Olimpijskim igrama, podeljeni na dvojice u trci na istoj deonici kajakaši Srbije nisu uspeli da izbore direktan plasman u polufinale, već će morali u dodatne trke za polufinale.

S obzirom na to da su samo po dva čamca imala obezbeđen plasman u polufinale, a da su pre toga naši kajakaši imali jaku trku, ovo je i očekivan epilog.

 

 

Oba srpska dvojica su bila u istoj četvrtfinalnoj grupi, Marko Novaković i Marko Dragosavljević su trku završili na drugom, a Anđelo Đombeta i Vladimir Torubarov na četvrtom mestu, što je bilo dovoljno da nastave takmičenje u ovoj disciplini na Olimpijskim igrama. 

Sada ih čeka polufinale.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Zašto investitori kupuju mreže fudbalskih klubova i šta to znači za sam sport

Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.