pre 4 sata 00: 15
Karlik Džons iskren: Napokon igramo dobru košarku
Košarkaš crno-belih ističe odličnu hemiju u timu.
Tanjug/AP Photo/Luca Bruno
Prethodna dva meča vaterpolista Srbije sa Japanom (Fukuoka i Doha) bili su dovoljno dobra opomena za "delfine" da u meč treba da uđu maksimalno od starta kako im se ne bi ponovilo da u poslednje dve četvrtine moraju da dodaju gas do daske kako bi ostvarili pobede (16:10, 17:10). I ne samo da se istorija ponovila, već su Japanci odolevali sve do kraja, već je Srbija strepela sve do poslednjih sekundi. Srećom Dušan Mandić je svetska klasa, nije dozvolio senzaciju - 16:15 (4:4, 3:4, 5:3, 4:4). Teška pobeda, ali se bodovi računaju. U prvom meču B grupe Olimpijskog turnira u Parizu Španija je pobedila Australiju 9:5 (2:1, 3:2, 3:1, 1:1).
PRVA ČETVRTINA 4:4
Olimpijski šampioni iz Tokija su od starta stavili do znanja Japancima da će ovaj meč biti drugačiji od prethodna dva. Snažna odbrana, pa dva projektila Dušana Mandića i već posle dva minuta Srbija je vodila 2:0. Japanci imaju specifičan način odbrane (presing po celom bazenu), jako su dobri plivači i preko Inabea uspeli su da izjednače na 2:2 iskoristivši igrača više.
Ipak, kvalitet najiskusnijih igrača Mandića, te kapitena Nikole Jakšića ponovo su doneli prednost "delfinima". Sjajn gol je postigao Vico iz odbojkle preko glave za novu prednost od dva gola (4:2). Iskoristili su Japanci i drugi put igrača više i vratili su se na gol minusa, Razbranio se Nišimura, skinuo je tri šuta. Sudije su 1:17 minuta pre kraja gledale VAR, lopta je prešla gol crtu pa su Japanci ponovo stigli do izjednačenja (4:4). Iskoristili su sva tri isključenja Srbije. Remi posle prve četvrtine.
DRUGA ČETVRTINA 3:4
Srpski vaterpolisti slabo su snalazili na odbranu Japanaca, koji nisu iskoristili nji penal jer je izvođaču ispala lopta. Međutim, Suzuki je iznenadio Filipovića za prvo vođstvo Japana (5:4) u 13. minutu. Period od skoro šest minuta bez gola prekiuo je trećim golom Mandić. Vodila je Srbija, ali Japanci nisu promašivali sa igračem više pa je Takeda doneo prednost na poluvremenu od 8:7.
TREĆA ČETVRTINA 5:3
Braća Strahinja i Viktor Rašović brzo su vratili prednost Srbiji i nagovestili da bi, sad već po tradiciji Japan mogao da bude potopljen kao u prethodna dva meča. Ali, sudije su dosudile i treći peterac za rivala "delfina", Filipović je odbranio udarac Vatanabea, što je bilo jako bitno na psihološkom planu. Pogodio je i Dedović za 10:8, Japanci su se pet minuta odbijali o odbranu "delfina", Drašović je pogodio za 11:8, ali je Inaba pogodio iz peterca.
Međutim, fizička snaga srpskih vaterpolista dolazila je do izražaja, Nikola Jakšić je održavao tri gola prednost. Filipović je skidao šuteve, ali posle greške u napadu iz kontre je rival došao na 12:10. Mandić je promašio zcier, da bi ponovo dozvolili kontru za 12:11 preko Ogave. Tresli su reprezentativci okvire gola, dali su Japancima napad za novo izjendačenje, ali je stativ a bila saveznik Filipovića.
ČETVRTA ČETVRTINA
Japanci su izgleda dobro radili na kondiciji u pripremama za OI u Parizu. Inaba je bio skoro nepogrešiv (5/6), pa je bilo 12:12 na startu poslednje deonice. Međutim, Dušan Mandić je klasa, namestio je "praćku", ali i sudije su bile prestroge prema Srbiji. Imali smo duplo više isključenja od rivala. Rezultat 13:12 stajao je dva minuta, dok Mandić nije napravio majstoriju za 14:12 na pet minuta pre kraja.
Bili su Japanci sjajni u realizaciji na ovom meču, Vatanabe je pogodio sa 10 metara za 14:13. Srbija je dvostruki uzastopni olimpijski šampion i zbog sjajne odbrane. Jakšić je iznudio peterac na snagu, a Mandić je ponovo doneo dva gola prednosti 15:13. Borili su se Japanci do krajnjih granica, pa je Inaba na 1:53 minuta do kraja doneo novo izjednačenje 15:15. Ali, Dušan Mandić nije želeo da dozvoli eventualne peterce i senzaciju. Šestim golom je doneo prednost, odbrana je odradila svoje i Srbija je imala napad da osigura pobedu. Nije, ali je ukradena lopta za trijumf. Težak.
Srbija: Filipović, Mišović, Mandić 7, Str. Rašović 1, Ranđelović, Ćuk, Dedović 2, Drašović 1, N. Jakšić 2, Ubović, Vico 1, P, Jakšić, Vik. Rašović 2.
Olimpijski turnir u vaterpolu, prvo kolo
Grupa B
Australija - Španija 5:9
Srbija - Japan 16:15
Francuska - Mađarska 19.30
Saradnja Crocsa sa franšizom Minions rezultirala je modelom Minions Classic Clog, koji je zahvaljujući autentičnom dizajnu i hajpu - vrlo brzo rasprodat, tako da se sada jedino može naći na sekundarnom tržištu preprodaje.
Ponuda sadržaja danas je praktično nepregledna. Striming platforme, društvene mreže i podkasti dostupni su na svakom uređaju i u svakom trenutku. Pa ipak, navike gledalaca u Srbiji pokazuju da televizija i dalje ima važno mesto, posebno u večernjim satima, kada se kraj dana za mnoge i dalje vezuje za TV ekran.
Evropski klubovi i reprezentacije suočavaju se sa finansijskom nestabilnošću, oslanjanjem na jednog sponzora i skupom infrastrukturom.
Vrednost NBA klubova snažno je porasla u poslednjih desetak godina, a prosečna vrednost franšize danas prelazi pet milijardi dolara.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
17.07.2025 16: 50
Srpski vaterpolisti veruju da će u petak od 10 časova opravdati ulogu favorita i plasirati se u četvrtfinale Svetskog prvenstva.
12.08.2024 08: 00
Het-trik olimpijskih zlata vaterpoliste vinulo u sam vrh ekipnih sportova na Olimpijskim igrama u istoriji.
11.08.2024 15: 35
Radomir Drašović, vaterpolista Srbije, govorio je posle pobede Srbije nad Hrvatskom u finalu Olimpijskih igara - 13:11.
10.08.2024 11: 24
Predsednik Vaterpolo saveza Srbije podseća da nije nikada sumnjao u visok plasman "delfina" na Olimpijskim igrama u Parizu.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
13.08.2024 22: 25
Kriket, fleg fudbal, lakros, skvoš i bejzbol/softbol biće na programu u Americi, a najmanje jedan sport, koji je bio u Parizu, sada neće biti pred navijačima
13.08.2024 12: 44
Plejmejker Srbije, Vasilije Micić, istakao je da je radost naroda potvrda vrednog rada koji su on i njegovi saigrači uložili u osvajanje bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Parizu.
13.08.2024 11: 54
Irski plivač morao da bude hospotalizovan par dana posle trke u pariskoj reci, na Olimpijskim igrama 2024.
12.08.2024 22: 55
Nekadašnji košarkaš takođe je pozdravio i veliki uspeh vaterpolista.
Ostavite komentar