pre 1 minut 20: 25
Poznato kada se Novak vraća na teren: Đoković i Sabalenka prave teniski spektakl
To je poslednja provera pred početak US opena, koji startuje krajem avgusta.
Guliver/Cordon Press
Košarkaši Unikahe nastavili su da pružaju neverovatne partije u Kupu Kralja. Nakon velike pobede nad Barselonom (89:87), večeras su nadigrali i Real Madrid (93:82) i uz Huventud, postali jedini tim koji je u poslednjih 70 godina pobedio dva najveća španska kluba u ovom takmičenju na putu do finala.
Trijumf Andalužana dodatno dobija na značaju, kada se pogleda činjenica, da su oba puta slavili na teškim gostujućim terenima, gde tokom čitave sezone padaju najbolji klubovi Evrope. Sada će nakon 2005. godine, ponovo biti u prilici da podignu trofej Kupa Kralja, a u finalu će igrati protiv Tenerifa, koji su na još jedno veliko iznenađenje, izbacili Huventud - 73:72.
Do poslednjeg zvižduka u Badaloni, nije se znao pobednik. Na šest sekundi do kraja nekadašnji košarkaš Cedevite Eldžin Kuk, postigao je svoje prve i jedine poene i to nakon "alej-upa" Brupa Fitipalda, koji se prethodno izborio za loptu i pretrčao čitav teren. Tenerife je poveo 73:72, a Huventud u poslednjem napadu nije mogao da ukrade pobedu, pošto se Tim Abromatis isprečio neverovatnom blokadom.
Tenerife je tako dobio priliku da se prvi put u istoriji bori za trofej Kupa Kralja, gde još od 2009. godine nismo imali situaciju da za titulu ne odlučuju ni Real ni Barselona. Tada da je u finalu Unikaha izgubila od Baskonije, predvođena Duškom Ivanovićem, za koju je igrao legendarni Mirza Teletović.
Finale Kupa Kralja između Tenerifa i Unikahe na programu je u nedelju od 19 časova, uz direktan prenos na TV Arena 1 Premium.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
15.07.2026 22: 01
Laprovitola je za Huventud nastupao od 2017. do 2019. godine, a posebno se pamti sezona 2018/19.
12.06.2026 22: 29
Valensija je iskoristila prednost domaćeg terena i povela 2:0 u polufinalnoj seriji ACB lige
11.06.2026 10: 41
Za sada je neizvesna situacija oko Amerikanca i gde će igrati naredne sezone.
07.06.2026 21: 15
Košarkaši Huventuda plasirali su se u polufinale plej-ofa ACB lige pošto su u majstorici četvrtfinalne serije savladali Baskoniju u Vitoriji rezultatom 96:88 i sa 2:1 u pobedama izborili mesto među četiri najbolja tima Španije.
YouTube
pre 21h
YouTube
pre 21h
pre 4 sata 16: 00
Selektor košarkaške reprezentacije Italije Luka Banki saopštio je danas spisak od 16 igrača za predstojeće mečeve protiv Bosne i Hercegovine i Srbije u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2027. godine.
pre 7 sati 12: 45
Dolaskom u Barselonu, Evbuomvan dobija priliku da napravi novi korak u karijeri i prvi put se oproba na evropskoj sceni. Katalonski klub od njega očekuje da svojim fizičkim predispozicijama, borbenošću i iskustvom iz NBA sistema bude važan deo ekipe u borbi za najviše ciljeve.
pre 7 sati 12: 36
Tokom karijere Lundberg je nastupao za Manresu, Tenerife, Zielonu Goru, CSKA iz Moskve, Finiks Sanse, Virtus iz Bolonje i Partizan, pre nego što je stigao u Makabi.
pre 20 sati 23: 31
Srbija je posle velike borbe upisala prvi poraz na Evropskom prvenstvu za igrače do 18 godina.
Ostavite komentar