Fudbalske reprezentacije Iraka i Norveške, večeras od 00.00 po srednjeevropskom vremenu sastaju se na "Boston stadionu" u utakmici prvog kola Grupe I na Mundijalu 2026 koji se održava u SAD, Kanadi i Meksiku.
Jako je ružno, ali...: Oglasio se i Nebojša Čović nakon skandala u Čajetini
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
02.05.202616:34
MN PressPrvi čovek srpske košarke - Nebojša Čović
Košarkaši Crvene zvezde doživeli su istinsku bruku u Čajetini gde su u revanš meču četvrtfinala nacionalnog šampionata poraženi od ekipe Zlatibora rezultatom 94:89 (20:22, 33:15, 18:28, 22:24), tako da će o plasmanu na završni turnir odlučiti majstorica koja će biti odigrana u beogradskom hramu košarke, dvorani "Aleksandar Nikolić".
Međutim, ono što će svakako ostati upamćeno kada je duel u Čajetini u pitanju, jeste skandal u kojem je Nikola Kalinić udario košarkaša Zlatibora Mateja Čibeja. Povodom svega što je široku sportski auditorijum imao prilike da vidi, oglasio se i predsednik Košarkaškog saveza Srbije Nebojša Čović:
"Što se tiče ponašanja... neću da minimiziram to što se desilo, jako je ružno, ali nije prvi put. Imali smo mnogo gore i veće skandale. Time ne branim Kalinića, nedopustivo je da to uradi igrač njegovog iskustva, uz sva razumevanja da mi i oni pored terena imamo privatne probleme".
Osvrnuo se prvi čovek srpske košarke i na izrečenu kaznu, ali se dotakao i delilaca pravde na meču:
"Izrečene su sankcije, kazna od sedam hiljada evra. ne vidim da se to koristi u međusobne obračune, čak vidim da se taj incident poredi sa uličnim i kafanskim tučama, vidim da komesar za sudije nije dobro delegirao sudije, a delegirao je jednog od najiskusnijih - Jovčića i dvojicu mlađih koji su kvalifikovani za takvu utakmicu", naglasio je Nebojša čović, a zatim i kratko prokomentarisao sam meč:
"Pravo da vam kažem, takve utakmice se dobijaju čvrstom odbranom, motivacijom. Zvezda nije bila koncentrisana, a kad je poželela da igra, onda to ne ide".
Odlukom disciplinskog sudije Bojana Veljkovića igrači Zlatibora Matej Čibej, Stefan Savić i Terens Kristofer Hanter Vilfrid kažnjeni su sa po 120.000 dinara, zbog učestvovanja u tuči, dok će njihov klub morati da plati ukupno 312.800 dinara zbog nesportskog ponašanja funkcionera, bacanja predmeta na teren i tehničkih grešaka klupe.
Kalinić će osim paze morati i da uplati 840.000 dinara zbog dela kvalifikovanog kao nesportsko ponašanje. Njegovi saigrači Dejan Davidovac i Ebuka Izundu moraće da plate po 120.000 dinara zbog učešća u sukobu, dok je klub sa Malog Kalemegdana dodatno kažnjen sa 8.400 dinara zbog tehničke greške klupe.
Fudbalske reprezentacije Iraka i Norveške, večeras od 00.00 po srednjeevropskom vremenu sastaju se na "Boston stadionu" u utakmici prvog kola Grupe I na Mundijalu 2026 koji se održava u SAD, Kanadi i Meksiku.
Letnji prelazni rok doneo je više novih imena u sve linije tima. Golmansku poziciju pojačao je Dušan Begović, koji stiže iz Metalca iz Gornjeg Milanovca, dok je poslednja linija osnažena dolascima Tarasa Bondarenka iz slovačkog Tatrana Prešov i Nemanje Petrovića iz TSC-a.
Među zvanicama su bili Mark Zuckerberg, David Ellison, Scott Bessent, kao i članovi Trumpove porodice. Komentator tokom borbi bio je popularni podkaster Joe Rogan.
Malo koji košarkaš u modernoj NBA ligi ima tako neobičan put kao Denis Šruder. Nemac je tokom karijere postao sinonim za igrača koji je stalno u pokretu, a sada je stigao do neverovatnog podatka.
Ostavite komentar