Tajrik Dzons Olimpijakos Kazna Suspenzija Titula TV Arena sport | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz košarke

Crveno-beli u problemu: Disciplinski organi nisu imali milosti

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

17.04.2026 14:56
Crvena zvezda i Olimpijakos su vodili ljute borbe u ovosezonskoj Evroligi Starsport
Crvena zvezda i Olimpijakos su vodili ljute borbe u ovosezonskoj Evroligi

Košarkaši Olimpijakosa u aktuelnoj takmičarskoj godini dominiraju kako evroligaškim takmičenjem, tako i elitnim rangom grčke klupske košarke.

U sa učinkom od 26 pobeda i 12 poraza crveno-beli iz Pireja obezbedili su prvu poziciju uoči starta plej-ofa u najjačem košarkaškom takmičenju na Starom kontinentu, dok u Grčkoj imaju stoprocentan učinak 22-0, što ih dovodi u poziciju da su apsolutni favoriti za oba šampionska trofeja.

Međutim, klub iz Pireja će biti znatno oslabljen na startu predstojećeg plej-ofa u nacionalnom šampionatu, pošto je Tajrik Džons, nekadašnji košakaš Partizana, usled gestikuliranja navijačima Panatinaikosa tokom nedavnog derbija, suspendovan na predstojeće tri utakmice, a klub će uz to morati da plati kaznu u iznosu od 30.000 evra.

Tajrik džons je kažnjen pošto je na meću između Panatinaikosa i Olimpijakosa, navijačim protivničke ekipe pokazao slovo "W", simbol pobede spajanje srednjeg prsta i palca, dok su kažiprst, domali i mali prst ispruženi.

 

 

Da podsetimo, košarkaši Olimpijakosa su u navedenommeču slavili na parketu najljućeg rivala rezultatom 101:94.

Crveno-beli iz Pireja su davno obezbedili lidersku poziciju pred plej-of, a predstoje im još mečev sa solunskim Arisom i atinsim AEK, nakon čega će biti poznato protiv kog rivala će krenuti u plej-of i borbu za šampiosnki pehar.

 

Standings provided by Sofascore

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar