pre 20 minuta 09: 00
Ni Mesi ne veruje kako se sudbina poigrala sa njim i Jamalom: Luda priča
"Fotografisao sam se sa njim kada je bio beba, a sada se suočavamo u finalu Svetskog prvenstva..."
Credit: Alexander Trienitz / imago sportfotodienst / Profimedia
Dolazak Svetislav Pešić na klupu Bajerna iz Minhena doneo je vidljivo osveženje u igri i atmosferi ekipe. Iskusni stručnjak uspeo je da stabilizuje tim i vrati mu takmičarsku energiju, ali njegov mandat ima ograničen rok trajanja saradnja je dogovorena samo do završetka tekuće sezone.
Uprava ga je angažovala kao prelazno rešenje nakon rastanka sa Gordonom Herbertom, dok paralelno radi na izboru dugoročnog rešenja.
U međuvremenu, u košarkaškim krugovima sve glasnije se pominje ime Oded Kataš, aktuelni trener Makabija iz Tel Aviva koji je izgradio zavidnu reputaciju u Evroligi, dva puta je vodio tim do plej-ofa elitnog takmičenja, uz dve uzastopne titule prvaka Izraela. Takvi rezultati svrstali su ga među najcenjenije stručnjake na evropskoj sceni.
Makabi već neko vreme pokušava da osigura njegov ostanak i produži ugovor, ali interesovanje klubova iz inostranstva redovno komplikuje situaciju. Kataš je traženo ime na tržištu i nije tajna da dobija ponude van granica Izraela.
Bavarci, prema dostupnim informacijama, razmatraju opciju višegodišnje saradnje sa izraelskim trenerom. Ipak, u opticaju je i Ibon Navaro, koji sa Unikahom beleži zapažene uspehe.
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo stvorili su tokom poslednjih decenija najveće fudbalsko rivalstvo modernog doba.
Procvat u zapošljavanju koji je Svetsko prvenstvo u fudbalu trebalo da donese Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) izgleda se na kraju ipak neće ostvariti.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
05.03.2026 12: 49
"Mala pauza nam je dobro došla, jer smo u poslednje vreme imali nekoliko igrača koji su bili bolesni ili povređeni", počeo je Svetislav Pešić.
25.01.2026 10: 00
U prvom delu velikog intervjua, koji vam predstavljamo danas, možete pročitati o tome šta se iz vizure proslavljenog stratega promenilo od poslednjeg puta kada je predvodio minhenski klub, beograskim "večitim" rivalima, kao i o nekim krucijalnim problemima sa kojima se suočava evropska košarka u datom trenutku.
16.01.2026 12: 00
Njegovi vršnjaci su uglavnom u penziji, čak i oni koji su bili poznati po vojničkoj disciplini, poput Grega Popoviča. Pešić je popio eliksir košarkaške mladosti i neka ga zdravlje i dalje služi kako bi svoju mudrost prenosio i na moderne evroligaške generacije.
22.12.2025 17: 22
Samo dva meseca nakon odlaska sa mesta selektora Srbije, Svetislav Pešić će preuzeti Bajern iz Minhena.
pre 15 sati 17: 57
Klub iz Vitorije angažovao igrača sa NBA iskustvom
pre 17 sati 16: 16
Talentovani Agustin Ubal nosiće dres katalonskog giganta do kraja sezone 2028/2029.
pre 17 sati 15: 47
Reprezentativac Južnog Sudana Marijal Šajok zadužio dres Podgoričana
pre 19 sati 14: 18
Klubovi uveliko sklapaju rostere za sezonu 2026/27.
Ostavite komentar