Vesti iz košarke

Autor: Mateja Petković

29.05.2023 22:55
Barselona napravila korak ka polufinalu: Valensija bez rešenja za Nikolu Mirotića MN Press

Košarkaši Barselone su na svom terenu savladali Valensiju 84:74 (18:16, 22:21, 29:18, 15:19) u prvom meču četvrtfinalne serije ACB lige.

Prvo poluvreme je bilo vrlo ujednačeno i domaći su na poluvreme otišli sa svega tri poena prednosti. Ono što je napravilo prevagu, bila je treć četvrtina u kojoj su Katalonci postigli 29, a primili svega 18 poena, pa tako poslednju deonicu dočekali sa 14 poena prenodsti.

Igrač utakmice je definitivno bio sjajni Nikola Mirotić, s obzirom na to da je za nešto više od 20 minuta na terenu uspeo da postigne 27 poena, dva skoka i dve asistencije.

Sa druge strane, u redovima Valensije najučinkovitiji bio je Kris Džons sa 18 poena, tri skoka i čak osam asistencija.

Revanš meč u Valensiji je na programu u petak od 21.00 (TV Arena 1 Premium).