pre 6 sati 23: 00
Fenerbahče oslabljen protiv Partizana: Vilbekin van terena mesec dana
Košarkaš Fenerbahčea Skoti Vilbekin pauziraće najmanje mesec dana zbog povrede kolena desne noge.
Profimedia
Od kako je u javnosti "eksplodirala" vest da je najbolji mladi igrač Eurobasketa pred dolaskom u Partizan, koji je vrlo zagrejan da dovede kvalitetno pojačanje na centarskoj poziciji pred nove start sezone, mediji konstantno "bruje" o Mikeu Murinenu i beogradskim crno-belima.
I dok je za usluge tinejdžera (18) zagrejan Željko Obradović, ali i dobar deo Evrope, oko na srednjoškolca koji je donedavno igrao u Arizoni, bacilo je nekoliko ekipa iz Australije, kao i solidan broj NCAA timova (Arkanzas, Kentaki, Djuk, Mičigen...). Ipak, posle najnovijih informacija njegovog menadžera, koji je otkrio da Murinen planira da zaigra na ozbiljnijoj košarkaškoj sceni, optimistični navijači Partizana shvatili su to kao naznaku da je Humska možda baš ta destinacija koja je potrebna mladom Fincu da se afirmiše kao igrač.
Prvi angažman pod komandom najboljeg evropskog trenera svih vremena, svakako je dobar argument za svakog igrača, pogotovo tih godina. A, upravo taj podatak bi možda mogao da bude presudan u izboru Murinena, koji je, kako tvrdi njegova majka, oduvek bio oduševljen atmosferom koju košarkaški navijači u Srbiji (i Grčkoj) prave.

Credit: Ivica Veselinov / imago sportfotodienst / Profimedia
U razgovoru za finske medije, Jeni Laksonen rekla je da njen sin neće nastaviti karijeru u Americi, a potom je, pa može se reći, dala naznake gde bi to moglo da bude...
"Sad je već javno poznato da neće igrati u SAD, to nije nikakvo iznenađenje. Videćemo kada pregovori budu završeni i kada imena budu na papiru. Hajde samo da kažem da je od kako je bio mali dečak, Mika je obožavao atmosfere kakve su u Srbiji i Panatinaikosu. One su malo intenzivnije", rekla je ona.
Nije bila iznenađenja činjenicom da je njen sin proglašen za najboljeg mladog igrača Evropskog prvenstva.
"Znala sam da to može, nisam uopšte bila iznenađena. Bilo je dosta sumnji pre samog takmičenja, ali sam srećna što je uspeo da pokaže svoju najbolju igru", dodala je Murinenova mama.
Podsetimo, poslednje informacije govore da Mika trenutno veća između Evrope i Australije, a možda i NCAA lige, s obzirom da nije (u potpunosti) jasno da li Finac ne planira da se vrati "srednješkolskoj košarci" u Americi, dok je svakako Partizan prvi favorit za potpis Murinena, koji je nedavno zapratio crno-bele na društvenim mrežama.
Odluka bi trebalo da se donese u narednim danima, dok crno-beli broje sitno do starta nove evroligaške sezone.
Premijer liga je skupo takmičenje u kojem je uspeh teško postići, te je sve izraženija potreba za velikim zaduživanjem kako bi se došlo do željenog uspeha. Nova grupa kreditora sada pokušava da se uključi u ovu igru.
Sporting iz Lisabona prikupio je 225 miliona evra prodajom obveznica za modernizaciju stadiona i njegovo pretvaranje u zabavni centar.
Nakon gotovo pet godina pravnog i političkog rata oko projekta Superlige, Real Madrid pokrenuo je novi front, ovaj put sudski.
Kada je NFL prošle sedmice objavio prodaju manjinskih udela u tri kluba, Giantsima, Patriotsima i 49ersima, vrednosti su premašile sve dosadašnje rekorde u svetu sporta.
U poslovnim terminima, plasman na SP 2026. znači zagarantovani "cash-in" i rast vrednosti nacionalnog brenda – dovoljno je pogledati primer Hrvatske.
27.09.2025 22: 00
Finac će ostati u Beogradu kako bi odradio medicinske preglede...
27.09.2025 18: 51
Finski košarkaš nije krio zadovoljstvo što će u narednoj sezoni nositi crno-beli dres.
27.09.2025 09: 16
Nije se mnogo Murinen raspitivao o saigračima, ali vrlo dobro zna sve o Obradoviću.
26.09.2025 18: 13
Košarkaški klub Partizan sledeće nedelje zvanično započinje novu sezonu, te je tim povodom predsednik kluba Ostoja Mijailović održao konferenciju za medije.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 8 sati 20: 20
Spartak iz Subotice poražen u 6. kolu AdmiralBet ABA lige.
pre 10 sati 18: 50
Naslednik trofejne košarkaške selektorke Marine Maljković spreman za početak kvalifikacija za Eurobasket.
pre 10 sati 18: 45
Kosarkaši Bešiktaša savladali su evroligaša ekipu Efesa 78-69 (17:22 14:13 18:20 29:14) u meču 7. kola Super Lige Turske.
pre 12 sati 16: 55
Upravni odbor Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine, imenovao je Darija Đerđu za novog selektora reprezentacije.
Ostavite komentar