Ipak, Totenhem bi mogao da predstavlja najveću pretnju Čelsiju i Junajtedu u borbi za „gol-mašinu“ iz Serije A, što bi moglo rezultovati žestokom borbom za potpis Dušana Vlahovića.
Partizan rutinski do polufinala Kupa Radivoja Koraća: Spartak nemoćan u Čairu
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
15.02.202319:50
MN Press
Košarkaši Partizana opravdali su ulogu favorita protiv Spartaka i bez većih problema obezbedili plasman među četiri najbolje ekipe na završnom turniru Kupa Radivoja Koraća. Crno-beli slavili su u četvtfinalu protiv Subotičana 91:69 (23:16, 30:18, 19:19, 18:16) i za plasman u finale igraće protiv boljeg iz duela Crvena zvezda - Borac.
Beograđani su na jači otpor rivala naišli samo u prvom delu uvodne četvrtine, kada je Spartak u jednom trenutku došao i do vođstva (11:13). Međutim, ubrzo su crno-beli podigli ritam, a onda je došla do izražaja očigledna razlika u kvalitetu. Evroligaška postava Željka Obradovića preokrenula je rezultat u finišu prvih 10 minuta (23:16), da bi na kraju poluvremena stekla osetniju prednost (51:31), koju nije ispuštala do poslednjeg zvižduka.
Spartak je neko vreme uspešno parirao crno-belima. Sredinom treće četvrtine Subotičani su na krilima Bojića uspeli da smanje razliku i na podošljivih -12 (61:49), ali nisu imali snage za više. Partizan je zahvaljujući visokim procentima šuta održavao prednost iz prvog poluvremena i pitanje pobednika se nije postavljalo do kraja meča.
Valja napomenuti da se sredinom prve četvrtine povredio Vukčević posle nezgodnog doskoka. Košarkaš Partizana je prilikom jednog zakucavanja pao direktno na nogu Milisavljevića, nakon čega je ostao da leži na parketu. Međutim, posle malo odmora krilni centar se vratio na teren i odigrao susret do kraja.
Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Lesor sa 17 poena. Ledej je pomogao sa 14 poena, koliko je imao i Anđušić, dok se na drugoj strani istakao Bojić sa 17 poena, a dvocifren je bio još i Jugović sa 10.
Na kanalima TV Arene sport imaćete priliku večeras da pratite još jedan četvrtfinalni meč. U pitanju je duel Mege i Vojvodine, a taj okršaj na programu je od 21 časova na Areni sport 2.
Košarkaši Partizana savladali su Spartak u Subotici rezultatom 93:79 (19:24, 26:20, 27:17, 21:18) u drugoj utakmici finalne serije Košaraške lige Srbije i tako postali šampioni naše zemlje prvi put posle 11 godina.
Košarkaši Partizana savladali su Spartak u Subotici rezultatom 93:79 (19:24, 26:20, 27:17, 21:18) u drugoj utakmici finalne serije Košaraške lige Srbije i tako postali šampioni naše zemlje prvi put posle 11 godina.
Ipak, Totenhem bi mogao da predstavlja najveću pretnju Čelsiju i Junajtedu u borbi za „gol-mašinu“ iz Serije A, što bi moglo rezultovati žestokom borbom za potpis Dušana Vlahovića.
Večiti od samog starta sezone biju bitku u Evroligi, ali to ne skida pažnju sa obaveza u domaćem šampionatu gde će večeras imati priliku da zatvore treće kolo ABA lige...
Izraelska policija saopštila je da je dugo očekivani derbi utakmicu između rivalskih fudbalskih timova iz Tel Aviva otkazan nakon što su izbili neredi na stadionu i oko njega.
Mladi fudbaler Partizana (18) proglašen je, u opsežnom istraživanju Međunarodnog centra za sportske studije (CIES), za najboljeg štopera sveta uzrasta do 20 goidina u 46 najjačih liga na planeti.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Protiv Budućnosti u finalu AdmiralBet Aba lige Srbije protivmac Partizana, Dvejn Vašington osvojio je prvu titulu u profesionalnoj karijeri, a sada se nalazi na korak i do druge.
Pomoćni trener košarkaša Partizana, Bogdan Karaičić izjavio je pred prvu utakmicu finala plej-ofa Superlige Srbije, da je Spartak iz Subotice pokazao kvalitet i iskustvo tokom sezone.
Večiti od samog starta sezone biju bitku u Evroligi, ali to ne skida pažnju sa obaveza u domaćem šampionatu gde će večeras imati priliku da zatvore treće kolo ABA lige...
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović izjavio je da se nada da će "crno-beli" da nastave da igraju u dobrom ritmu na meču protiv FMP-a u regionalnoj ABA ligi.
Moramo da nastupimo kao tim i da imamo dobar pristup, jer najteže je dobiti utakmice koje si već "dobio", izjavio je trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović uoči utakmice sa Ilirijom u regionalnoj ABA lige.
Ostavite komentar