
pre 7 sati 00: 00
Sjajni Duško Todorović davljenjem u prvoj rundi do nove UFC pobede
Ni pet minuta mu nije trebalo da stigne do pobede, i to na veoma dominantan način.
Košarkaš Barselone, Jan Veseli, ponovo radi sa ekipom a snimci sa poslednjeg treninga sugerišu da je spreman da igra za svoj tim na završnom turniru Evrolige, od 19. do 21. maja u Kaunasu. Za početak za polufinale sa večitim rivalom Katalonaca za domaće i ostale trofeje - madridskim Realom, ovog petka od 20 časova.
Češki (krilni) centar povredio se u poslednjem kolu Endesa lige, protiv Obradoira, pa je postala bojazan da neće stići da se na vreme izbori sa problematičnim leđima i stavi na raspolaganje treneru Šarunasu Jasikevičijusu za meč u kome Barselona nastavlja da juri treću evropsku titulu u klupskoj istoriji.
Veseli ove sezone je jedan od važnijih faktora u igri ekipe, sa prosekom od 10 poena, 4 skoka i 2 asistencije po evroligaškoj utakmici, zbog čega je bilo veoma važno da ponovo bude u punom pogonu. Ukoliko sa saigračima eliminiše Real u finalu će igrati sa Monakom, srpskog trenera Saše Obradovića, ili Olimpijakosa. Polufinale francuskog i grčkog sastava zakazano je za 19. maj, u 17 sati. Finale je igra u nedelju, od 19.00.
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
Postoje različite vrste ronjenja: od rekreativnog, slobodnog (apnea), tehničkog, pa sve do speleoronjenja i istraživanja olupina.
U eri kada sportisti postaju kulturni i poslovni fenomeni, granice između brenda i ambasadora sve su tanje, a tržišni uticaj jači nego ikada.
23.02.2024 17: 31
Jan Veseli (35) produžio je ugovor sa Barselonom. Momak koji evropsku slavu stekao igrajući za Partizan, stavio je paraf na novi ugovor do 2026. godine, a ujedno i tačku na nagađanja o povratku u Humsku.
03.05.2023 21: 41
Nekadašnji košarkaš Partizana posle plasmana na Fajnal for Evrolige iskoristio priliku da se obrati ljudima u zemlji u kojoj je proveo divne godine.
15.02.2023 14: 14
Košarkaš Barselone, Jan Veseli, dao je intervju za španski "As" u kome je otkrio zašto je nakon osam godina provedenih u Fenerbahčeu pojačao upravo katalonski klub.
10.09.2025 11: 44
Fajnal-for završnice održaće se krajem maja 2026. godine.
pre 9 sati 22: 27
Košarkaši Partizana poraženi su večeras od Makabija iz Tel Aviva rezultatom 103:96 na pripremnom turniru u Beogradu. Trener crno-belih, Željko Obradović je u nedostatku igrača, što zbog povrede, što zbog reprezentativnih obaveza, iskoristio priliku da šansu da mlađim igračima.
pre 11 sati 20: 58
Bila je ovo najveća provera crno-belih u dosadašnjem delu pripremnog perioda, a ujedno i prvi poraz u novoj sezoni.
pre 15 sati 16: 22
Američki košarkaš je otkrio je da je kao mali preferirao fudbal, ali da su ga roditelji usmerili ka košarci.
pre 17 sati 14: 12
Navodno, nema nikakavih pregovora niti konkretnog plana da Žofri ponovo obuče crno-beli dres.
Ostavite komentar