pre 1 minut 19: 10
Vlada Đurović za Arenu: Partizan je favorit protiv Zvezde iz više razloga
Iskusni stručnjak smatra da je sve na strani crno-belih, ali sigurnbo da se ni crveno-beli neće predati.
Kako se regularni deo evroligaške sezone primiče kraju, sve glasnije se priča o potencijalnim pojačanjima ekipa za narednu takmičarsku godinu.
Zato je posebno interesantna izjava Tomaša Satoranskog, češkog plejmejkera Barselone, koji je istakao nakon poraza njegove ekipe od Žalgirisa da mu klub još uvek nije ponudio opciju produžetka saradnje.
"Ništa se nije promenilo, još nisam dobio nikakvu ponudu. Otvoren sam za sve opcije, videćemo kako će se situacija razvijati. Sada imamo još tri utakmice u Evroligi i plej-of ACB lige, tako da uz ovakav raspored nemam mnogo vremena da razmišljam o tome, ali moraš da budeš otvoren i da odlučiš kada dođe pravi trenutak", rekao je Satoranski.
Podsećanja radi, već uveliko se spekuliše o relativno osetnom remontu u ekipi Katalonaca. Neki igrači, poput Jana Veselog, Vilija Ernangomeza i Jusufe Fola ostaju bez ugovora, te je mala šansa da im se saradnja produži, a spekuliše se da je upravo češki centar meta Partizana za leto. Potencijalno, i Satoranski bi mogao da se pokaže kao opcija za beogradske "večite", ukoliko ne dođe do produžetka saradnje sa Barsom.
Nakon razgovora o ugovoru, Satoranski se dotakao sportskih tema, a iskoristio je priliku da uporedi nekadašnjeg i aktuelnog trenera Katalonaca, Ćavija Paskvala i Šarunas Jasikevičijusa.
"Možda i ima sličnosti, jer je Jasikevičijus igrao kod Paskvala. Mislim da je mnogo toga preuzeo kada je u pitanju priprema utakmica. Obojica mnogo pažnje posvećuju detaljima. Meni je bilo lakše da se prilagodim jer sam već radio sa Paskvalom i za sada sam veoma zadovoljan kako sve izgleda. Mislim da je on pravi trener za Barselonu", objasnio je Satoranski.
Barsa trenutno ima skor 20-15 i nalazi se na osmom mestu. Do kraja takmičenja igra sa Panatinaikosom, Monakom i Bajernom iz Minhena.
"To su praktično finala. Sledeći meč je protiv Panatinaikosa i opet protiv direktnog konkurenta. Svaka utakmica je ista, svaka je kao finale i videćemo gde smo posle poslednjeg kola", poručio je Satoranski.
Sve utakmie Evrolige možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
Postoji trenutak koji mnogi iskusni sportski novinari prepoznaju na prvu. Sednete uz nekoga od pedeset ili više godina, gledate utakmicu na kablovskoj televiziji, i negde između prvog i drugog poluvremena na ekranu se pojavi grafikon.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
15.05.2026 16: 21
Crno-beli će sledeći put morati mnogo brže da reaguju.
13.05.2026 16: 42
Od njega se očekuje da "eksplodira" u narednoj takmičarskoj godini.
09.05.2026 13: 50
Plejmejker Baskonije potpisao dvogodišnju saradnju sa turskim velikanom Fenerbahčeom.
YouTube
pre 20h
YouTube
pre 20h
YouTube
pre 20h
pre 14 minuta 18: 57
Prema "Totalbasketu", Janakopulos želi na klupu najtrofejnijeg trenera Evrolige.
pre 36 minuta 18: 35
Od petka do nedelje Atina će biti centar evropske košarke, pošto se u "OAKA" areni igra završni turnir Evrolige. Za trofej će se boriti Fenerbahče, Olimpijakos, Real Madrid i Valensija, a već sada je jasno da će tribine imati ozbiljnu ulogu.
pre 3 sata 16: 10
Ćavi Paskval je, prema poslednjim informacijama, rešio da na kraju sezone završi epizodu u Barseloni, iako u katalonskom gigantu i dalje postoji želja da se saradnja nastavi.
16.05.2026 19: 10
Košarkaš Valensije Žan Montero proglašen je za najkorisnijeg igrača plej-ofa Evrolige, priznanje koje se odnosi isključivo na četvrtfinalne serije, dok će MVP fajnal-fora biti posebno nagrađen po završetku završnog turnira.
Ostavite komentar