pre 16 minuta 17: 02
Burno u Partizanu: Zahid psovao trenera Stojakovića, završio sa crno-belima
To je glavni razlog zašto nije bio u sastavu za meč protiv Radničkog iz Niša prethodnog vikenda.
Profimedia
Košarkaši Bajern Minhena su odbranili titulu prvaka Nemačke jer su u majstorici slavili protiv Ulma 81:77 (28:11, 20:20, 17:20, 16:16).
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Devin Buker sa 19 poena. Šabaz Nejpir je dodao 15, a Johanes Fojtman 13. Na drugoj strani se istakao Karim Dželou sa 22 poena, a Justinian Džesap ga je pratio sa 11.
Bavarci su znatno bolje ušli u utakmicu i nakon 10 minuta igre su imali sedam poena prednosti. U istom ritmu su nastavili i u drugoj četvrtini, a prednost izabranika Gordona Herberta je išla i do +18. Činilo se da se Ulmu sprema katastrofa u majstorici, ali nije bilo tako. Gosti su serijom 11:1 uspeli da smanje na sedam poena razlike na odlasku na pauzu za poluvreme.
Gosti iz Ulma su uspeli još više da se približe protivniku u trećem periodu. U jednom trenutku je bilo i samo -2, ali je Bajern uspeo da sa četiri poena prednosti uđe u završnu deonicu. Ulm je bolje otvorio poslednju četvrtinu i stigao do prednost (65:68), ali je domaćin imao spreman odgovor u vidu tri pogođene trojke.
Ušao je Ulm sa -2 u poslednih 40 sekundi, imali su gosti napad i odlučili su se da probaju "dva za jedan". Justinian Džesap je pokušao za tri poena, ali je bio kratak. Usledio je brz faul Ulma i dva slobodna bacanja za Šabaza Nejpira. Portorikanac je prvo pogodio, dok je drugi put promašio, a Devin Buker je uhvatio ofanzivni skok što je označilo kraj za Ulm. Vladimir Lučić je sa linije penala nakon toga samo potvrdio trijumf Bajerna i odbranu titule iz prošle sezone.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
26.01.2026 10: 00
Predstavljamo vam drugi deo intervjua sa nekadašnjim selektorom Srbije, Svetislavom Pešićem.
21.01.2026 09: 07
Rečenica Partizanovog Amerikanca koja se u prenesenom značenju i te kako može odnositi na njega samog...
20.01.2026 23: 22
Košarkaš Partizana rođendan začinio pobedom nad Bajernom, na njegovom terenu.
20.01.2026 21: 41
Ovaj meč je u prvom poluvremenu išao dobro po srpski tim, ali ne i publiku koja se međusobno potukla!
05.02.2026 14: 30
Mlada muška reprezentacija Srbije (U20) igraće na EP u Ljubljani (Slovenija) od 11. do 19. jula u B grupi sa Litvanijom, Poljskom i Letonijom. U A grupi su Francuska, Italija, Nemačka i Turska, u C grupi Grčka, Belgija, Španija i Hrvatska, a u D grupi Izrael, Slovenija, Češka i Rumunija.
04.02.2026 20: 14
Bešiktaš je u 17. kolu pobedom nad Turk Telekomom 91:81 (19:23, 24,15, 25:22, 23:21) overio drugo mesto u B grupi Evrokupa i direktan plasman u četvrtfinale.
04.02.2026 18: 05
Prema pisanju izraelskih medija utakmica između Hapoela i Valensije biće "biti ili ne biti" za trenera ekipe Hapoela Dimitrisa Itudisa.
03.02.2026 19: 20
Klub iz Izraela spreman za svaki scenario.
Ostavite komentar