pre 2 sata 23: 26
Đoan Penjaroja, trener Partizana: "Iskustvo nekih prethodnih mečeva nam je pomoglo"
U narednoj utakmici u Evroligi crno-beli dočekuju Dubai.
MN Press
Nekadašnji reprezentativac Jugoslavije i košarkaš Splita Damir Šolman preminuo je danas u 75. godini, prenosi "Slobodna Dalmacija".
Šolman je sa reprezentacijom Jugoslavije svetski prvak bio 1970. i 1978. godine, dok se 1974. godine okitio srebrnom medaljom u Portoriku. Osvojio je i dve srebrne olimpijske medalje - u Meksiku 1968. godine i u Montrealu 1976. godine.
Kao deo tima Jugoplastike osvojio je Kup Radivoja Koraća 1976. i 1977. godine, dok je u sezoni 1972/73 sa "žutima" iz Splita igrao u finalu Kupa pobednika kupova. Šolman je najbolji strelac KK Splita svih vremena sa 5.783 postignutih koševa.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
28.12.2025 21: 12
Crno-beli razbili klub iz Dalamacije u 12. kolu AdmiralBet ABA lige
28.12.2025 11: 00
Crnbo-beli do 19.30 (TV Arena 1 Premium) dočekuju Splićane u 12. kolu AdmiralBet ABA lige.
27.10.2025 11: 47
On je na terenu proveo nešto više od 23 minuta, a imao je indeks korisnosti 40. Košarkaši Splita su u dosadašnjem delu sezone u ABA ligi zabeležili jednu pobedu i tri poraza.
11.10.2025 20: 01
Nije lako igrati košarku manje od 48 sati nakon velikog izazova u Evroligi...
pre 3 sata 22: 44
Čvrsta utakmica u kojoj mnogo košarkaške lepote nije bilo.
pre 4 sata 21: 50
Selektor Srbije je dodao da ekipa mora da bude zadovoljna osvajanjem dva boda, ali dodaje da nema opravdanja za slabu igru u prvom poluvremenu.
pre 6 sati 19: 48
Malo muke, pa sigurna i ubedljiva pobeda "orlica" nad Islandom 92:66, u trećem kolu Grupe G.
pre 12 sati 13: 47
Zbog talentovanog igrača u Ameriku je otišao generalni menadžer Nikos Zizis kako bi ga privoleo da nastupa za njih.
Ostavite komentar