pre 7 minuta 22: 04
Istorijsko veče za Maroko: Brahim Dijaz i Unahi ispisali nove stranice svetskog fudbala
Unahi je tako ušao u odabrano društvo najvećih imena marokanskog fudbala i dodatno učvrstio mesto ove generacije u istoriji nacionalnog tima.
MN Press
Dve sedmice pre početka Olimpijskih igara u Parizu, muška košarkaška reprezentacija Srbije imaće još jednu, jaku proveru tokom priprema za OI 2024, jer će večeras biti gost Francuske u Parizu (21.00).
Formalan ispraćaj već penzionisane legende "trikolora", Tonija Parkera, poslužiće kao idealan presek trenutnog stanja "orlova" uoči takmičenja u Parizu, gde Svetislav Pešić i njegovi izabranici stižu kao aktuelni vicešampioni sveta.
Učiniće to bez rezultatskog pritiska, jer test utakmice služe prvenstveno za sklapanje kadrovskog i taktičkog mozaika za mnogo bitnije susrete, kao i bez povređenog i pošteđenog tandema Nikola Jović (stopalo) - Dejan Davidovac (kuk).
Njih dvojica neće biti u kombinaciji ni za provere u Abu Dabiju, 16. i 17. jula protiv Australije i jednog od rivala u grupi na Igrama u "gradu svetlosti" - Sjedinjenih Američkih Država. A vreme će pokazati da li će ih to, na kraju, otpisati sa spiska putnika za Pariz, čija objava bi trebalo da se desi 23. ili 24. jula.
Posle nabrojanih prijateljskih duela, kom su prethodile zatvorne provere s Holandijom, sledi i megdan s Japanom, u Beogradu, a trofejni stručnjak zajedno s menadžmentom Košarkakog saveza Srbije traži još jednog adekvatnog rivala, na kraju jednomesečnog zajedničkog rada i života Nikole Jokića, Bogdana Bgdanovića, Vasiija Micića i ostalih.
Njih trojica, kao izvesni reprezenti naše zemlje na takmičenju svih takmičenja u Francuskoj će se osim s "timom snova" iz SAD, za nokaut rundu boriti još sa selekcijama Južnog Sudana i Portorika. A, koliko Amerikanci cene i ozbiljno shvataju naše momke govori i podatak da je NBA obezbedila direktan prenos iz Liona na svojim medijskim kanalima.
“
Milionski ugovori najboljih biciklista stvaraju utisak da je reč o plaćenom sportu, ali većina profesionalaca zarađuje znatno manje.
Svetsko prvenstvo u fudbalu stiglo je u zemlju koja se za ovaj sport ne interesuje previše
Francuski brend Lacoste lansirao je uoči Vimbldona novu reklamu sa srpskim teniserom Novakom Đokovićem u kojoj se ponovo poigrao sa nezvaničnom titulom GOAT.
O poslovnoj strani fudbala, tržištu koje se menja pod uticajem novih investitora i tehnologije te poziciji Hrvatske u svemu tome, za Bloomberg Adriju govori fudbalski menadžer Marko Naletilić.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
27.02.2025 16: 40
Celokupan turnir ovekovečila je striming platforma "Netfliks" produkcijom dokumentarne serije pod nazivom "Teren od zlata".
02.01.2025 13: 50
Sve oči košarkaškog sveta bile su uprte na Olimpijski turnir u Parizu, gde je Srbija uspela da impresionira i na kraju dođe do bronzane medalje.
14.09.2024 11: 30
Visoki funkcioner najjače košarkaške lige na svetu hvali aktere najatraktivnije utakmice košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama ovog leta.
16.08.2024 12: 05
Čuveni američki košarkaš iskazao divljenje srpskom igraču, naročito protiv SAD na Olimpijskim igrama 2024.
YouTube
pre 54min
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 1h
pre 25 minuta 21: 46
Srbija je posle velike borbe savladala domaću Tursku i izborila plasman u finale Svetskog prvenstva do 17 godina, gde je čeka selekcija SAD.
pre 1 sat 20: 17
Jedan od najtraženijih igrača ovog leta je izabrao - Isak Bonga napušta Partizan i seli se u redove Panatinaikosa.
pre 3 sata 19: 03
Amerika je dominantnom partijom savladala Australiju 114:65 i izborila plasman u finale Svetskog prvenstva do 17 godina posle impresivne igre u drugom poluvremenu.
Ostavite komentar