pre 3 minuta 21: 37
(UŽIVO) Pariz - Partizan: Crno-beli na plus tri idu na odmor
Izabranici Đoana Penjaroje igraju (20.45 Tv Arena Premium 1) u 32. kolu u glavnom gradu Francuske.
Twitter/Košarkarska zveza SIovenije
Košarkaška reprezentacija Slovenije objavila je spisak igrača na koje će se računati u predstojećim kvalifikacijama za Olimpijske igre u Parizu. Ono što raduje sve koji prate tamošnju reprezentaciju, jeste činjenica da se na listi nalazi i ime Luke Dončića.
Najbolji igrač Dalas Maveriksa, i jedan od najboljih na svetu, trenutno se nalazi u borbi za NBA prsten protiv Boston Seltiksa. Finalna serija najjače lige planete počinje sedmog juna, a ukoliko ode u sedam utakmice (što uopšte nije nemoguć ishod), Luka bi svoje obaveze završio 24. istog meseca.
Tanjug/AP Photo/Gareth Patterson

To znači da bi imao samo osam dana pauze, do meča sa Hrvatskom u Grčkoj, tako da će od ishoda finala u mnogome zavisiti da li će Slovenac pomoći svom nacionalnom timu da se nađe u Parizu ovog leta.
Na spisku se nalazi 16 igrača među kojima su proverene snage kao što su i Jaka Blažič, Klemen Prepelič, Aleksej Nikolić i mnogi drugi.U tim se vraća i Vlatko Čančar posle teže povrede, a zanimljivo je da se na spisku nalazi i Majk Tobi iako je bilo spekulacija da se on neće naći među kandidatima za kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre.
Slovenija će nastupiti u grupi sa Novim Zelandom i Hrvatskom, a prve dve ekipe prećiće u eliminacionu fazu.
Kompletan spisak: Luka Dončić, Jaka Blažič, Miha Cerkvenik, Vlatko Čančar, Žiga Dimec, Luka Dončić, Zoran Dragić, Gregor Hrovat, Aleksej Nikolić, Tibor Mirtic, Bine Prepelič, Klemen Prepelič, Leon Stergar, Luka Ščuka, Edo Murić, Jan Špan, Majk Tobi.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
07.09.2025 22: 05
Slovenački superstar pohvalio saigrače nakon plasmana u četvrtfinale Eurobasketa.
17.08.2025 11: 20
Slovenija će igrati u Grupi D na PE u Poljskoj, zajedno sa Islandom, Francuskom, Belgijom, Izraelom i domaćinom turnira. Pre toga slede joj provere sa Velikom Britanijom i Srbijom.
16.08.2025 19: 48
Izgubila je Slovenija prijateljski meč sa Letoniojm (100:88), ali to nije najzabrinjavajuća informacija za "zmajeve".
12.08.2025 18: 25
Aleksandar Sekulić zabrinut zbog izostanaka dva bitna reprezentativca.
pre 36 minuta 21: 05
Srpski klub slavio 82:78 na gostovanju u Sloveniji, u 4. kolu plej-auta ABA lige.
pre 7 sati 14: 14
Prvi cilj će svakako biti povratak u regionalno takmičenje.
pre 9 sati 12: 14
Došao je tiho i svojim radom skrenuo pažnju na sebe.
pre 10 sati 10: 55
Javljaju mediji sa "čizme"...
Ostavite komentar