Zvezda slomila otpor upornog FMP-a i približila se finalu KLS-a

24.05.2024 22:18
Trej Tompkins, košarkaš Crvene zvezde MN Press
Trej Tompkins, košarkaš Crvene zvezde

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u prvom meču polufinala Košarkaške lige Srbije FMP 97:87 (27:13. 18:29, 25:23, 27:22).

Iako su domaćini furiozno započeli utakmicu, FMP je imao spreman odgovor u drugih deset minuta, da bi onda treća četvrtina protekla u potpunom egalu. Šampion ABA lige se tek na startu odlučujuće dekade odvojio na dvocifrenu prednost i na kraju mirno priveo susret kraju.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Jago dos Santos sa 25 poena, a pratio ga je Luka Mitrović sa 15. Na drugojs trani sjajan je bio Matic Rebes sa 16 poena, a Aleksa Stepanović je ubacio 15.

Meč je počeo serijom Zvezde 16:4, da bi ubrzo bilo i +15 i u tim momentima je delovalo da će domaćin upisati veoma ubedljivu pobedu. Ipak, FMP se probudio u drugoj četvrtini, te je sopstvenom serijom 16:3 prišao na samo -5, a do poluvremena "panteri" su bili na svega posed zaostatka.

Treća četvrtina bila je rezultatski najneizvesnija. FMP je konstatno pritiskao rivala, a na pola ovog kvartala uspeo je i da povede (55:67). Pokazali su momci Saše Nikitovića da imaju karakter, ali je Dos Santos individualnom serijom od 6:0 oživeo Zvezdu, koja je posle toga zaigrala mnogo bolje i brzo uspostavila kontrolu.

Sa tri trojke na startu četvrte deonice osvajač Kupa Radivoja Koraća uspeo je da se odlepi na +14 i do kraja utakmice uspešno je odbijao svaki napad rivala da se vrati.

Drugi meč ove utakmice na programu je 27. maja u 18.30, a pobednik ove serije u finalu će se sastati sa boljim iz drugog polufinala koje igraju Partizan i Mega (1:0).

Crvena zvezda - FMP 97:87 (27:13. 18:29, 25:23, 27:22)

Hala: "Aleksandar Nikolić"
Sudije: Obrknežević, Vlahović, Stanković.

Crvena zvezda: Lazarević 11, Teodosić 10, Tompkins, 6 Davidovac 7, Mitrović 15, Lazić, Bolomboj 5, Ilić 3, Nedović 13, Kostić 2, Dos Santos 25.

FMP: Votson 2, Živanović, Rebec 16, Subotić 4, Roberts 7, Stepanović 15, Šaranović 7, Simović 10, Gagić, Novak 12, Kuzmić 8, Gašić 6.