
pre 11 minuta 13: 30
Otkrivena uloga Majkla Džordana na NBC televiziji: Stručni konsultant samo za određene utakmice
Od naredne NBA sezone Majkl Džordan imaće svoje mesto u programu čuvene NBC televizije.
Srpski košarkaški trener Dušan Alimpijević potpisao je danas novi ugovor sa turskim Bešiktašom na još dve sezone, saopštio klub iz Istanbula.
Alimpijević (38) je u Bešiktaš došao na početku ove sezone, u kojoj je klub doveo do polufinala Evrokupa i trećeg mesta na tabeli turske lige.
Kako je saopšteno, novi ugovor će važiti do kraja sezone 2025/26.
Mladi stručnjak je u sezoni 2021/22 izabran za najboljeg trenera Evrokupa, kada je Bursu doveo do finala.
U dosadašnjoj karijeri trenirao je Vojvodinu, Spartak iz Subotice, FMP, Crvenu zvezdu, Avtodor i Bursu.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
04.07.2025 13: 58
Košarkaši Budućnosti, vicešampioni AdmiralBet Aba lige, igraće u grupi B Evrokupa u kojoj će im, između ostalih, rival biti i Bešiktaš srpskog trenera Dušana Alimpijevića.
21.06.2025 21: 41
Bešiktaš je smanjio prednost Fenerbahčea na 2:1 u finalnoj seriji prvenstva Turske.
14.06.2025 22: 40
Košarkaši Bešiktaša plasirali su se u finale šampionata Turske, pošto su u polufinalnoj seriji bili bolji od Efesa sa 2:1 u međusobnim okršajima. Takozvana "majstorica", okončana je u korist crno-belih rezultatom 82:75.
08.06.2025 19: 16
"Kako to mislite – nije bio moj dan?!"
pre 1 sat 12: 08
Makabi i Hapoel vraćaju se u Tel-Aviv!
pre 2 sata 11: 30
Nigerijac je ubacio protiv Ilirije 21 poen, uz sedam skokova i pet asistencija, uz indeks 36.
pre 3 sata 10: 05
Košarkaški savez Crne Gore imenovao je danas Zvezdana Mitrovića kao novog selektora njihovog nacionalnog tima.
pre 5 sati 08: 00
Lekarski pregledi odagnali crne slutnje, Karlik Džouns doživeo prelom pete metatarzalne kosti.
Ostavite komentar