Alimpijevićev Bešiktaš izborio majstoricu protiv Burga u polufinalu Evrokupa

29.03.2024 21:05
Dušan Alimpijević, trener Bešiktaša Profimedia
Dušan Alimpijević, trener Bešiktaša

Košarkaši Bešiktaša pobedili su na domaćem terenu Burg 82:71 (19:18, 13:18, 27:17, 23:18) u drugom meču polufinala Evrokupa i tako izborili majstoricu.

Početak meča bio je veoma tvrd, nijedna ekipa nije uspevala da napravi veću razliku, da bi Burg u finišu prvih 20 minuta uspeo da se odlepi na +4.

Srpski stručnjak, Dušan Alimpijević je imao šta da kaže svojim igračima na poluvremenu i očigledno su njegove reči urodile plodom, pošto su košarkaši Bešiktaša u nastavku bili mnogo agresivniji i dobrom odbranom, ali i još boljim napadom preokrenuli rezultat u svoju korist i došli do maksimalnih +15, koje nisu ispustili do samog kraja utakmice.

Najefikasniji u redovima Bešiktaša bio je Džona Metjuz sa 17 poena, koliko je ubacio i Merju Mičel, a 11 poena delo je košarkaša Crvene zvezde koji je u turskom timu na pozajmici, Marka Simonovića.

Na drugoj strani istakao se Ajzea Majk sa 19 poena, a dvocifren je bio samo još Džekuan Luis  sa 11.

Majstorica je na programu  2. aprila, a domaćin će biti Burg.