Vesti iz košarke

Alimpijevićev Bešiktaš poražen od Burga: Prilika za popravni u Istanbulu za tri dana

26.03.2024 21:14
Trener Bešiktaša, Dušan Alimpijević Profimedia
Trener Bešiktaša, Dušan Alimpijević

Košarkaši Burga su savladali Bešiktaš u prvoj utakmici polufinala Evrokupa 86:74 (16:13, 28:17, 18:26, 24:18). Ipak, još uvek ništa nije gotovo jer se serija sada seli u Istanbul. U slučaju da turski klub pobedu u drugom meču, odlučujuća utakmica se igra ponovo u Francuskoj.

Domaćin je znatno bolje otvorio utakmicu od rivala. Nije viđeno dosta poena, ali je Burg nakon 10 minuta imao tri poena prednosti. U drugom periodu je francuski tim napravio seriju 11:0 i tako otišao na dvocifrenu vođstvo po prvi put na meču, koje su održavali sve do poluvremena i na pauzu otišli sa +14.

Izabranici Dušana Alimpijevića su odigrali odličnu treću deonicu u kojoj su slavili 26:18,  te tako u odlučujuću četvrtinu ušli sa svega šest poena zaostatka iako je francuski tim imao i 16 poena prednosti u jednom trenutku. Ipak, ponovo se probudio Burg i zategao odbranu. Domaćin je strpljivim napadima ponovo otišao na maksimalnih +16, dok je predstavnik Turske do kraja samo uspeo da ublaži poraz.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Ajzeja Majk i Džekvan Luis sa po 14 poena, Aksel Julijen je dodao 11, a Brajs Braun i Bodian Masa po 10. U timu iz Istanbula se istakao Anhel Delgao sa 15 poena i 16 skokova. Marko Simonović je odigrao odličnu utakmicu sa 14 poena, Derik Nidam je ubacio 13, a Met Mičel 10 poena.