pre 4 minuta 11: 03
Dijego Simeone retko hvali protivnike, ali je Rafinja to zaslužio: Ne znam kako nije osvojio Zlatnu loptu...
Jedan od najboljih napadača sveta, pored svoje sjajne igre, dobio je i pohvale protivničkog trenera!
Profimedia
Košarkaši Bešiktaša pobedili su na domaćem terenu Burg 82:71 (19:18, 13:18, 27:17, 23:18) u drugom meču polufinala Evrokupa i tako izborili majstoricu.
Početak meča bio je veoma tvrd, nijedna ekipa nije uspevala da napravi veću razliku, da bi Burg u finišu prvih 20 minuta uspeo da se odlepi na +4.
Srpski stručnjak, Dušan Alimpijević je imao šta da kaže svojim igračima na poluvremenu i očigledno su njegove reči urodile plodom, pošto su košarkaši Bešiktaša u nastavku bili mnogo agresivniji i dobrom odbranom, ali i još boljim napadom preokrenuli rezultat u svoju korist i došli do maksimalnih +15, koje nisu ispustili do samog kraja utakmice.
Najefikasniji u redovima Bešiktaša bio je Džona Metjuz sa 17 poena, koliko je ubacio i Merju Mičel, a 11 poena delo je košarkaša Crvene zvezde koji je u turskom timu na pozajmici, Marka Simonovića.
Na drugoj strani istakao se Ajzea Majk sa 19 poena, a dvocifren je bio samo još Džekuan Luis sa 11.
Majstorica je na programu 2. aprila, a domaćin će biti Burg.
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
05.03.2025 22: 29
Naredni protivnik Cedevita Olimpiji u Evrokupu biće Radonjićev Bahčešehir.
22.01.2025 18: 23
Sa nova tri boda Bešiktaš je ušao ponovo u borbu za elimicaonu fazu Lige Evrope i trenutno se nalazi na 18. mestu, dok je Atletik Bilbao još ranije obezbedio mesto među osam najboljih.
19.11.2024 21: 43
Elitno košarkaško takmičenje Starog kontinenta, Evroliga, objavilo je danas kako je postigla dogovor o sponzorskom partnerstvu sa Vizom, svetskim liderom u oblasti beskontaktnog, elektronskog plaćanja.
13.05.2024 21: 08
Srpski košarkaški trener Dušan Alimpijević potpisao je danas novi ugovor sa turskim Bešiktašom na još dve sezone, saopštio klub iz Istanbula.
pre 14 sati 21: 02
Željko Obradović je nedavno potresao košarkaški svet odlukom da napusti KK Partizan...
pre 14 sati 20: 23
Košarkaš Kluža prosečno beležio 17 poena, 5,3 skoka i 1,8 asistencija, sa indeksom korisnosti od 24,8.
pre 16 sati 18: 44
Italijanski košarkaš Danilo Galinari, odlučio je da se penzioniše nakon 20 odigranih profesionalnih sezona, od kojih je čak 16 proveo u NBA ligi.
pre 17 sati 17: 24
Predsednik Aid Berbić bio iznenađen ponašanjem dela publike.
Ostavite komentar