AdmiralBet Košarkaška liga Srbije: Čačani bolji od OKK Beograda

04.03.2024 10:33
detaj s ameča OKK Beograd - Čačak 94 KLS
detaj s ameča OKK Beograd - Čačak 94

Košarkaši Spartaka su mnogo boljom igrom u drugoj i trećoj četvrtini pobedili su Novi Pazar sa 88:72 u 23. kolu Admiralbet Košarkaške lige Srbije. Na ovaj način Subotičani su zadržali korak sa vodećom Vojvodinom, istovremeno značajno otežali Pazarcima borbu za opstanak.

Filip Barna je sa 22 poena predvodio strelce u ekipi Spartaka, pratili su ga Lazić i Cerovina sa po 13 poena, a Grin sa 22 poena i Gutalj sa 17 bili su najefikasniji u ekipi Novog Pazara.

Čačak 94 pružio je još jednu odličnu partiju i upisao 12. pobedu ove sezone. Čačani su kao gosti savladali OKK Beograd sa 101:88, a slavili su pre svega zahvaljujući odličnoj igri u poslednjoj deonici. Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Stefan Lakić sa 23 poena, dok se u redovima domaćih istakao Mihailo Petrović sa takođe 23 poena.

U malom vojvođanskom derbiju košarkaši Vojvodine su u praktično već u drugoj četvrtini slomili otpor Džokera i stigli do rutinske pobede 96:92. Iako na kraju razlika nije bila tako ubedljiva, činjenica je da je novosadski tim pred poslednja dva minuta imao 10 razlike, kao i da je Nemanja Kapetanović trojkom u samom finišu krunisao dobru igru gostiju u poslednjem periodu, ali nije značajno uticao na konačni ishod.

Novosađane je ka novom trijumfu vodio Stefan Savić sa 18 poena, a Vasilije Vučetić ubacio 14 poena. Sa druge strane, Džerel Dejvis je sa 28 poena i šest asistencija bio najraspoloženiji među Somborcima, dok je Klivlend Simons ubacio 25 poena, a imao je 20 skokova.

Zlatibor je u Valjevu odigrao napadački savršenu prvu četvrtinu, ubacio 31 poen i najavio pobedu. Iako su domaći uspeli da se vrate, Čajetinci su svaki njihov nalet uspeli na vreme da odbiju i zabeleže važan trijumf rezultatom 90:83. Tom su najviše doprineli Brano Djukanović sa 24 poena, kao i Jan Rebec i Miloš Glišić koji su zabeležili po 16 poena.  Metjus Daje sa 22 poena i Sava Lešić sa 21 bili su najbolji u timu iz Valjeva.