pre 8 minuta 14: 48
Osvajač češkog kupa izbačen u drugu ligu
Fudbalski savez Češke saopštio je da Karvina napušta elitno takmičenje zbog velikog skandala sa nameštanjem utakmica
Guliver/JBAutissier Panoramic
Nedavno se iskusni Riki Rubio vratio u košarku nakon višemesečnog odsustva zbog zdravstvenih problema, ali španski reprezentativac se već suočio sa novim problemom.
Naime, on je odigrao samo 13 minuta kvalifikacionog susreta za Evropeko prvenstvo protiv Belgije, koji je njegov tim iznenađujuće izgubio 53:58, a razlog je povreda kolena.
Na sreću svih ljubitelja košrake, a pogotovo navijača selekcije Španije i Barselone u čije se redove Rubio vratio početkom godine, u pitanju nije ništa ozbiljno.
"Odmah da kažem da je Rubio u redu i da nije u pitanju nikakva ozbiljna povreda", rekao je posle meča selektor Španije, Serđio Skariolo i dodao:
"Riki ima 33 godine, dugo je bio van terena i u ovom trenutku moraao da budemo veoma oprezni kada je on u pitanju. Odlučili smo da ga više ne uvodimo u igru kako se ne bi dodatno povredio i napravio ozbiljan problem."
Selekcija Španije nije dobro započela ove kvalifikacije za Evropsko prvenstvo budući da nakon dva odigrana kola u grupi C ima dva poraza, najpre od Letonije, a zatim i od Belgije.
Narendi meč u ovoj grupi na programu je 22. novembra i Španija tog dana gostuje Slovačkoj, a dva dana kasnije iste reprezentacije će odmreiti snage i na Iberijskom poluostrvu.
U Severnoj Americi je u četvrtak počelo najveće Svetsko prvenstvo u fudbalu do sada.
Među zvanicama su bili Mark Zuckerberg, David Ellison, Scott Bessent, kao i članovi Trumpove porodice. Komentator tokom borbi bio je popularni podkaster Joe Rogan.
FIFA je u budžetu predvidela rekordne prihode za Svetsko prvenstvo u Severnoj Americi.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
17.02.2025 13: 39
Povreda Ahilove pete odstranila košarkaša Barselone iz selekcije Španije.
18.11.2024 15: 20
Čimezi Metu, košarkaš Barselone, odsustvovaće sa terena šest do osam nedelja zbog povrede kolena, saopštio je danas španski klub.
22.07.2024 13: 13
Posle 15 godina španski košarkaš vraća se u Badalonu.
21.02.2024 21: 28
Riki Rubio se nedavno vratio košarci i potpisao ugovor sa Barselonom do kraja sezone, a nastupaće i za Španiju u kvalifikacijama za Evropskom prvenstvo.
pre 56 minuta 14: 00
Nakon što je Dubaiju doneo pehar jadranske lige, Aleksander Sekulić "viđen" je na klupi kluba koji će igrati u najelitnijem evropskom takmičenju
pre 4 sata 10: 06
Kluba atinskog tima je upražnjena i narednih dana i definitivno će biti poznato da li će trofejni trener ponovo sesti na klpu tima sa kojim jeosvojio pet titula Evrolige
Ostavite komentar