pre 13 minuta 20: 47
Partizan u finalu Superlige uprkos porazu od Dinama: Čeka se Voša ili Metaloplastika
U prvoj utakmici Metaloplastika je pobedila Vojvodinu 34:32.
Trener košarkaša Crvene zvezde, Janis Sferopulos, govorio je za medije posle osvojenog Kupa Radivoja Koraća, u čijem su finalu njegovi puleni bili bolji od "večitog rivala", Partizana.
Crveno-beli slavili su 85:79 pre svega zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu, ali mora se reći i da su imali sreće, budući da je Partizan promašio mnogo otvorenih šuteva u drugom poluvremenu.
Grčki stručnjak remizirao je uspeh svoje ekipe.
"Nismo dobro počeli, Partizan je u prvom poluvremenu kontrolisao utakmicu, imao vođstvo, ali smo reagovali. Mislim da je drugo poluvreme pogotovo u odbrani bilo sjajno, igrali smo pametno u napadu. Ovaj trofej pripada igračima i čestitam im na dobroj utakmici, nije lako igrati derbi u ovoj atmosferi", rekao je grčki stručnjak i dodao:
"Bili smo koncentrisani, ovo je veoma lep dan za našu organizaciju, još jednom čestitke svima. Važno je kako radimo i moram da pohvalim ceo stručni štab. Imali smo problema sa povredama, Branko Lazić i Miloš Teodosić, juče su imali male uloge, a videli ste ih danas, tako da pohvaljujem i medicinski tim. U sredini smo sezone, ali ovo je važna pobeda i važan trfofej koji smo dali našim navijačima".
Malo je proširio priču o Teodosići i Laziću za koje je rekao da je do poslednjeg trenutka bilo pitanje da li će se uopšte naći na terenu, a ispostavilo se da su bili među boljima u timu crveno-belih, a Teodosić je osvojio i MVP nagradu.
"Videli ste kako su obojica igrali danas, imali su možda jedan trening sa kontaktom. Imali su veliku želju i ostavili su srce na terenu", podvukao je Sferopulos.
Iako će Chisholm i dalje biti najveći dioničar, Mittal će imati značajan udio u momčadi.
United se približava svom najnižem plasmanu u engleskoj ligi u poslednjih 50 godina.
Tehnološke inovacije, promene u ponašanju potrošača i novi poslovni modeli sve više oblikuju industrije sporta i zabave, istaknuto je na Qatar Economic Forumu u organizaciji Bloomberga.
Vrednosti NBA franšiza dostigle su istorijske visine, što pokazuju nedavne prodaje i nove tržišne procene. Poslednji primer stiže iz Portlanda, gde je ekipa Trail Blazersa zvanično stavljena na prodaju kao ostavština Paula Allena, suosnivača Microsofta.
Sa sve više američkog kapitala koji pristiže u Premijer ligu i sa pokušajima da se poveća prihod, Bloomberg Originals postavlja pitanje - može li se Premijer liga zaista 'amerikanizovati'.
08.03.2025 22: 03
Amerikanac oduševljen atmosferom u derbijima protiv Crvene zvezde.
16.02.2025 09: 19
Sve u svemu, jedan jako interesantan Kup!
15.02.2025 23: 58
Crvena zvezda odbranila je trofej u Mozzart bet Kupu Radivoja Koraća, pošto je posle velike drame, grčevite borbe i produžetka nadigrala Partizan drugu godinu u nizu, osvojivši "Žućkovu levicu" po peti put u nizu, po čemu se izjednačila sa gradskim rivalom - 89:83.
15.02.2025 23: 40
Trener košarkaša crno-belih ističe da je njegov tim trebalo da pobedi i osvoji trofej.
pre 14 minuta 20: 46
Srpski košarkaš Vladimir Lučić potpisao je novi ugovor sa nemačkim Bajernom u kojem će ostati do juna 2027. godine, saopštio je klub iz Minhena.
pre 4 sata 16: 25
Finale Evrolige pratite u nedelju od 19.00 časova na Areni 1 Premium.
pre 5 sati 15: 05
Pojavila se informacija da će crno-beli i crveno-beli morati da plate po pet miliona evra za trogodišnju licencu, a u razgovoru za TV Arena sport sportski direktor Partizana, Zoran Savić je pričao na tu, ali mnoge druge teme.
pre 8 sati 12: 20
Eurobasket se igra od 27. avgusta do 14. septembra, a Srbija je u grupi A, koja se igra u Rigi. U grupi su još domaćin Letonija, zatim Estonija, Portugalija, Turska i Češka.
Ostavite komentar