pre 6 sati 23: 00
Zapelo: Makabi sada ne želi bivšeg igrača Zvezde
Klub iz Tel Aviva ima sumnju u zdravstveno stanje Rivere.
MN Press
Košarkašice Srbije pobedile su Brazil 72:65 (23:20, 16:18, 17:16, 16:11) i tako došle na korak od plasmana na treće uzastopne Olimpijske igre. Posle lošeg izdanja protiv Nemačke (66:73) i neuspeha na startu turnira u brazilskom Belemu, a vrlo dobre igre domaćina i tesnog poraza od favorita Australije (55:60), malo ko je verovao da izabranice selektorke Marine Maljković mogu da se podignu i odigraju kvalitetan meč.
Poraz u duelu sa Brazilom za Srbiju bi gotovo sigurno značio i oproštaj od Pariza, jer je nešto ranije Australija deklasirala Nemačku 85:52. Početak meča 2. kola u ispunjenoj Areni Giljerme Paraenense nije nagoveštavao i povoljan ishod za srpsku reprezentaciju. Brazilske su povele 10:0 i delovalo je u tim trenucima da se vrata prestonice Francuske polako zatvaraju za selekciju koja je na prethodnim igrama u Riju i Tokiju stigla do polufinala.
Međutim, na krilima sjajne Ivon Anderson Srbija se brzo vratila u meč, povela i retko ispuštala prednost, da bi na kraju stigla do izuzetno bitnih "plus sedam", razlike koja u eventualnom krugu može da ima i odlučujući značaj.
Iako su Brazilke imale obilatu pomoć sudija, a utakmica za nas bila "biti il' ne biti", srpski tim je ostao pribran i koncentrisan. Ostaje samo žal zbog četiri promašena slobodna bacanja u finišu duela, pogotovo poslednjeg Ivane Race na 0,7 sekundi pre kraja, jer bi u slučaju još veće razlike viza za Olimpijske igre već bila overena.
Anderson je postigla 30 poena, imala je čak osam skokova i dve asistencije. Odličnu rolu imala je i Dragana Stanković sa 19, odnosno Jovana Negić sa 10 poena. U ekipi Brazila najefikasnija je bila Damiris Dantas sa 17 koševa, dok je Kamila Soareš postigla jedan manje.
Osim Australije koja ima dve pobede i obezbeđen plasman na Olimpijske igre u Parizu, Srbija, Nemačka i Brazil moraće da sačekaju poslednje kolo. Pobeda protiv Australije sigurno nas vodi na Igre, kao i trijumf Nemačke protiv domaćina. Takođe, svaka pobeda Brazila do šest poena razlike (ispada Brazil), kao osam i više (ispada Nemačka) doneće Srbije nastup narednog leta za LOI. Ali, u slučaju da Brazil pobedi Nemačku sa sedam poena prednosti, onda bi sve tri selekcije u krugu imale identičan učinak i koš razliku. Tada bi o plasmanu odlučivao broj postignutih poena, a ni u tom segmentu naš tim ne stoji loše.
U svakom slučaju, nedelja je dan odluke: Srbija od 21 sat igra protiv Australije, a tačno u ponoć sastaju se Brazil i Nemačka.
Plasman na LOI do sada su obezbedili Francuska kao domaćin, SAD, Australija, Portoriko, Nigerija, Belgija i Kina.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
03.08.2024 16: 33
Selektorka Srbije, Marina Maljković, govorila je za medije posle utakmice "orlica" protiv Španije.
01.08.2024 23: 01
Posle dve odigrane utakmice košarkašice Belgija ima dva poraza i nalazi se pred eliminacijom.
26.07.2024 21: 35
Delegacija Srbije prodefilovala je na otvaranju Olimpijskih igara u Parizu.
11.02.2024 08: 40
Trijumfom nad selekcijom Brazila, najbolje košarkašice Srbije napravile su krupan korak ka plasmanu na Olimpijske igre i nakon tog uspeha selektor nacionanog tima, Marina Maljković ne skriva zadovoljstvo.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 6 sati 22: 38
"Orlići" ostvarili drugi trijumf u grupi B na EP do 18 godina, a u osmini finala u sredu igraće protiv Grčke.
pre 8 sati 20: 46
Penjaroja i Stević već imaju iskustvo zajedničkog rada, pošto su sarađivali u River Andori.
pre 13 sati 16: 00
Selektor košarkaške reprezentacije Italije Luka Banki saopštio je danas spisak od 16 igrača za predstojeće mečeve protiv Bosne i Hercegovine i Srbije u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2027. godine.
pre 16 sati 12: 45
Dolaskom u Barselonu, Evbuomvan dobija priliku da napravi novi korak u karijeri i prvi put se oproba na evropskoj sceni. Katalonski klub od njega očekuje da svojim fizičkim predispozicijama, borbenošću i iskustvom iz NBA sistema bude važan deo ekipe u borbi za najviše ciljeve.
Ostavite komentar