Evroliga

16.03.2023 20:20
(KRAJ) Efes - Partizan: Crno-beli slavili u Istanbulu i prišli na korak od plej-ofa Evrolige MN Press

Košarkaši Partizana nastavljaju borbu za Top 8 Evrolige. Do kraja regularnog toka ostalo je još šest utakmica, a naredna prepreka ka plej-ofu biće Anadolu Efes. Susret u Istanbulu počeo je u 18:30, a tok meča i kretanje rezultata možete pratiti na našem portalu.

Uoči ovog duela Partizan zauzima sedmo mesto tabele sa 15 pobeda i 13 poraza, dok je turski tim na polovičnom učinku sa po 14 pobeda i poraza. Obe ekipe nalaze se u igri za nokaut fazu elitnog takmičenja, a prema određenim prepozicijama, tri pobede dele srpski tim od mesta među osam najboljih ekipa u Evropi.

Prvi duel Partizana i Efesa odigran je sredinom decembra u Beogradu, kada je tim Željka Obradovića slavio 82:79. Ekipa Ergina Atamana je u nastavku takmičenja podigla nivo igre i uz par kikseva, zabeležila nekoliko važnih pobeda, od kojih se izdvajaju susreti sa Barselonom i Real Madridom, a večeras će pred svojom publikom pokušati da nadigraju i Partizan, koji im je jedan od glavnih konkurenata za poziciju u plej-ofu.

PARTIZAN - EFES 97:84 (11:23, 28:14, 24:17, 34:20)

Dvorana: Sinan Erdem u Istanbulu. Sudije: Migel Anhel Perez, Robert Viklicki, Joanis Fufis.

EFES: Larkin 9, Biboa, Singlton, Brajant 16, Gazi, Klejburn 22, Tundžer, Plajs 7,  Micić 15, Embaje 5, Žižić, Danston 10.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 16, Avramović 14, Panter 19, Smailagić, Papapetru 2, Egzum 9, Naneli 16, Lesor 17, Trifunović 2, Anđušić, Madar 2.

(UŽIVO) Efes - Partizan

16.03.2023. 20:29

Kraj utakmice: Partizan slavio u Istanbulu 97:84

Košarkaši Partizana pobedili su šampiona Evrope u Istanbulu i zahvaljujući fenomenalnoj igri u drugoj i poslednjoj četvrtini prišli na korak od plasmana u Top 8 fazu elitnog takmičenja!

16.03.2023. 20:17

38. MINUT: Partizan na korak od velike pobede u Istanbulu

Efesu ništa ne ide od ruke. Partizan vodi 85:72 i nalazi se pred velikom pobedom u Istanbulu. Crno-beli su vezali 14 poena u nizu, dok se turski tim muči na obe strane terena i teško nalazi rešenja za brzu tranziciju Beograđana. Panter je postigao 19 poena večeras,  a naročito se istakao u drugom poluvremenu sa 17. Efes sada prekida 16:0 seriju Partizana, ali je Lesor odmah odgovorio sa penala za +15 (89:74).

16.03.2023. 20:08

35. MINUT: Blistava deonica Partizana

Partizan vezuje dve trojke preko Nanelija i Pantera, da bi nakon serije grešaka Efesa, dosuđena tehnička Atamanu zbog ulaska na teren. Panter je iskoristio poklon i doveo Partizanu +8 na pet minuta do kraja utakmice (80:72). Turski tim nema rešenja u napadu, pa se često oslanja na nerezonske šuteve sa distance. Partizan ne žuri, mirno troši napade i po svemu sudeći, pobedu će tražiti sa linije penala.

16.03.2023. 20:03

34. MINUT: Egal u Istanbulu

Avramović i Trifunović postižu prve poene u poslednjoj deonici (67:64), ali je ubrzo usledila 5:0 serija u režiji Klajburna i Micića, koji donose preokret (70:67). Lesor zatim postiže bitne poene, a u novom napadu Francuz nije uspeo da zakuca uz faul, ali je zato realizovao oba bacanja (71:70). Opet vodi Partizan, ali samo na kratko, pošto Brajant pogađa iz reketa (72:71).

16.03.2023. 19:55

Kraj treće četvrtine: Efes - Partizan 64:63

Efes je dobio ovu deonicu 26:24 i u poslednju četvrtinu ušao sa poenom prednosti (64:63). Klajburn je bio nerešiva enigma za crno-bele u trećoj četvrtini, gde je zabeležio čak 14 poena. Sa druge strane, Partizan se mučio na šutu za dva poena, ali je sa distance koliko-toliko uspeo da parira turskom timu.

16.03.2023. 19:49

28. MINUT: Proradio šut sa distance, Partizan ponovo vodi

Igra se koš za koš u ovim trenucima, Partizan je pogodio samo jednom za dva poena u ovoj deonici, ali srećom proradio je šut za tri poena. Posle 1/7 u prvom poluvremenu, crno-beli su realizovali čak pet šuteva sa distance u ovoj četvrtini, od kojih su tri bile vezane. Vođstvo Partizana 58:55.

16.03.2023. 19:42

25. MINUT: Blaga nervoza crno-belih

Naneli pogotkom sa distance otvara drugo poluvreme, da bi onda Egzum iz teške pozicije pogodio za +7 crno-belih (44:37). Međutim, Klajburn i Brajant vezuju dve trojke i smanjuju prednost Beograđana, da bi Naneli uz zvuk sirene odgovorio istom merom (47:43). Brajant zatim postiže 13. poen na meču, da bi nakon serije promašaja na obe strane, Micić pogodio trojku za novu prednost Efesa - 48:47. Budi se publika, Partizan brzo troši napad i ne igra strpljivo u ovim trenucima.

16.03.2023. 19:22

Kraj poluvremena: Partizan se vratio sa -17 i poveo pred odmor - 39:37

Uvukla se nervoza u redove Efesa, teško pronalaze rešenja u napadu, dok crno-beli blistaju na terenu u ovim trenucima. Ledej je sa penala na kratko i doneo prednost Partizanu (31:30), nakon 23:6 koliko je bilo u jednom trenutku za Efes. Sada je Plajs siguran na drugoj strani, a Ledej je ponovo stopostotan sa linije za bacanja. Plajs zatim pogađa trojku, da bi Avramović doneo novo izjednačenje (35:35). Efes je na startu deonice rano ušao u problem sa faulovima, a to nemilice koriste Beograđani u ovim momentima. Uz to Partizan je ukrao čak šest lopti i iz tranzicije pogodio veći broj šuteva. Crno-beli su na kraju uspeli da se vrate posle očajne igre u prvoj četvrtini, kada su bili čak 17 poena u zaostatku, a na odmor su otišli u blagom suficitu 39:37. Beograđani su ovu deonicu dobili 28:14.

16.03.2023. 19:07

16. MINUT: Egzum doneo prevagu

Otkako je Egzum ušao na teren, Partizan je uspeo da se vrati sa -17 na samo -3 (25:24). Australijanac pravi često višak u reketu, gde uspešno igra pik-en-rol sa Lesorom. Partizan vodi 13:4 u ovoj deonici, dok je ukupan rezultat 28:26 za domaćina. Ledej je realizovao oba bacanja i on je sa 10 poena najefikasniji na utakmici. Sada je Micić pogodio koš, ali je Naneli odmah odgovorio sa distance (30:29).

16.03.2023. 19:02

14. MINUT: Partizan uzvraća 11:0 serijom!

Ledej otvara drugu deonicu poenima iz reketa, a nakon serije promašaja Efesa, Amerikanac zakucava iz tranzicije za 9:0 seriju Partizana (23:15). Domaćin ne može da se sastavi u ovim trenucima. Turski tim je već napravio tri faula u ovoj četvrtini, pa eto prilike i za potencijalne lake poene srpskog tima. Sada nova greška Efesa, a to koristi Lesor na drugoj strani terena (23:17). Danston sada prekida 11:0 seriju crno-belih i postiže prve poene za Efes posle skoro pet minuta.

16.03.2023. 18:55

Kraj prve četvrtine: Efes - Partizan 23:11

Nastavlja se agonija Partizana, koji nije pogodio koš puna tri minuta. Za to vreme, Efes je napravio 10:0 seriju i poveo 23:6. Srećom, Egzum se sjajno snašao u reketu i realizovao 2+1 (23:9), da bi nakon dva promašaja Efesa, Avramović kaznio turski tim. Na kraju prve četvrtine rezultat je 23:11 za šampiona Evrope.

16.03.2023. 18:48

7. MINUT: Dvocifrena prednost šampiona Evrope

Partizan je loše počeo meč. Ima već tri izgubljene lopte, a to se oseća na terenu. Madar je smanjio vođstvo Efesa (13:6), ali je turski tim vezao četiri poena i došao do prve dvocifrene prednosti na utakmici - 17:6. Crno-beli imaju 0/4 za tri, dok je Efes na stopostotnom učinku u tom segmentu igre (3/3). Dosta prekida na utakmici za sada, uglavnom zbog vraćanja snimaka sudija. Ataman vrši pritisak na arbitre, atmosfera je uzavrela na tribinama i nema sumnje da će se crno-beli pomučiti za pobedu u Istanbulu.

16.03.2023. 18:41

4. MINUT: Loš početak Partizana

Brajant i Danston postižu prve poene na utakmici (5:0), dok je Papapetru siguran na drugoj strani. Brajant je zatim pogodio novu trojku, da bi nakon serije promašaja Partizana, Micić položio za ubedljivu prednost Efesa - 10:2. Ledej je na kratko prekinuo seriju domaćina, međutim, Klajburn pogađa treću trojku za Efes, koji se nalazi nadomak dvocifrene prednosti - 13:4.

16.03.2023. 18:32

1. MINUT: Počela je utakmica u Istanbulu

Sve je spremno za početak utakmice u Istanbulu. Obe ekipe su i igri za Top 8 Evrolige, tribine su pune do poslednjeg mesta i nema sumnje da nas čeka pravi spektakl. Posle odlične partije Madara u derbiju, Izraelac je dobio mesto u prvoj petorci, gde se nalaze još i Panter, Smailagić, Papapetru i Ledej. Sa druge strane, Ataman se odlučio da počne meč sa Brajantom, Micićem, Klajburnom, Singltonom i Danstonom. Prvi posed ima Efes.

16.03.2023. 18:13

Ergin Ataman: Moramo da pobedimo Partizan!

"Partizan je najuspešniji tim u Evroligi poslednjih nekoliko nedelja. Predvodi ih vrhunski trener, igraju veoma jako, pogotovo ofanzivno, gde se posebno ističu Kevin Panter i Džejms Naneli. Dante Egzum donosi brzinu njihovom timu, a Matijas Lesor potrebnu agresivnost. Znamo da će biti teško, ali ovo je utakmica koju moramo da pobedimo ukoliko želimo da se plasiramo u Top 8."

16.03.2023. 18:12

Željko Obradović: Efes motivisan protiv nas

"Turski tim je imao određene probleme sa povredama, ali su im se ti igrači vratili, kompletni su, a to će i nas motivisati da igramo najbolje što umemo. Njihov trener Ergin Ataman je u nekoliko navrata govorio da je ovo za njih jako važna, možda i najvažnija utakmica, što znači da će i oni imati ogromnu želju da pobede, dok će nama trijumf ostvaren u meču protiv Crvene zvezde mnogo znači na polju samopouzdanja."