
pre 30 minuta 13: 36
Angelina Topić boriće se za medalju u finalu skoka uvis na Svetskom prvenstvu
Angelina Topić preskočila 192 centimetra iz prvog pokušaja i prošla u nedeljno finale.
Američki košarkaš Šabaz Nejpir bio je najbolji igrač Olimpije iz Milana u današnjoj pobedi nad Kremonom rezultatom 74:51 u meču 13. kola najjače italijanske lige - Lega A.
Doskorašnji član Crvene zvezde, dočekan je u velikim aplauzima navijača Olimpije, a odmah je pokazao da može da pruži partije kao u drugom delu prethodne sezone, kad je briljirao u dresu kluba iz Milana.
Amerikanac je za 24 minuta na terenu bio najefikasniji u redovima domaće ekipe, postigao je 16 poena (3/3 dvojke, 3/5 trojke) i imao tri ukradene i četiri izgubljene lopte.
Olimpija u italijanskom šampionatu ima skor 8-5, a u narednom meču u Evroligi u četvrtak dočekuje Baskoniju, ali u toj utakmici Nejpir neće moći da igra.
Prvi meč u Evroligi u dresu novog-starog kluba Nejpir će moći da igra 2. januara u Atini protiv Olimpijakosa. Protiv Crvene zvezde i doskorašnjih saigrača Nejpir će igrati 11. januara, kad Olimpija dočekuje šampiona Srbije i vicešampiona ABA lige.
Odlazak Nejpira, bukvalno na zagrevanju pred meč sa Real Madridom u Evroligi, nije se osetio u Crvenoj zvezdi jer su crveno-beli bez njega pobedili Makabi iz Tel Aviva i napravili prvi brejk u elitnom takmičenju. Blistao je Miloš Teodosić koji je sa indeksom 40 bio proglašen i za MVP-ja 16. kola Evrolige.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
13.03.2025 21: 24
Crvena zvezda izgubila od Olimpije iz Milana u 29. kolu Evrolige.
12.03.2025 17: 33
Bez Džoša Niba i Fredija Gilespija u Beogradu.
12.03.2025 14: 41
Centar Crbene zvezde potpuno se oporavio od prehlade i nada se trijumfu nad Olimpijom.
07.03.2025 13: 54
Dvojica košarkaša Olimpije iz Milana povređeni protiv Fenerbahčea
pre 41 minut 13: 25
Crno-beli nisu dobro startovali na turneji u Australiji
pre 3 sata 10: 30
Zanimljivo je da pomenuti tekst nije pisala stručna komisija, već je izbor napravila veštačka inteligencija. Na listi najboljih kandidata našli su se Darko Rajaković i Aleksandar Đorđević, dok Obradovića sistem nije svrstao među najuže opcije.
pre 5 sati 08: 20
Mladi košarkaš zvanično je debitovao za Barselonu sa 16 godina, 4 meseca i 17 dana, čime je oborio sve dosadašnje rekorde kluba. Barselona se tim povodom oglasila na mrežama.
pre 15 sati 22: 40
"Kneževi" žele da osvoje elitno evropsko takmičenje, a to je potrvdio i Nikola Mirotić na konferenciji za medije pred početak nove sezone.
Ostavite komentar