
pre 17 minuta 17: 02
Pustiš igrača u reprezentaciju i zaradiš: Klubovi dobijaju bogate nagrade od FIFA
FIFA je izdvojila impozantnih preko 300.000.000 evra, koje će biti raspodeljene među ekipama širom planete.
Posle dva poraza na startu Evrolige, Monako, inače ekipa potkovana ozbiljnim individualnim kvalitetom, stiže sutra u Beograd da leči rane protiv Crvene zvezde, koja će nakon teškog poraza u Kaunasu, pokušati da se vrati na pobednički kolosek. Prema rečima trenera Duška Ivanovića, njegovu ekipu očekuje teška utakmica, naročito posle informacija da će prva zvezda "Kneževa" Kemba Voker, možda i zaigrati u srpskoj prestonici, nakon propuštenih mečeva sa Valensijom i Virtusom zbog nešto lošije fizičke spreme.
Susret trećeg kola Evrolige na programu je od 20 časova.
U najavi utakmice Duško Ivanović posebno je istakao važnost podrške navijača, koja će biti ključna nakon poraza u Litvaniji protiv Žalgirisa.
"Svaki meč je bitan u Evroligi, naročito ovaj posle poraza u Kaunasu. Biće teška utakmica protiv odlične ekipa koja je pre početka sezone po svim prognozama bila favorit za F4, imaju izvanredan kvalitet, nisu počeli baš dobro, ali zato će biti još opasniji. Moramo biti spremni za težak, težak meč", istakao je Ivanović i dodao:
"Prednost je kada imaš ekipu koja igra dugo skupa, ali ne gledamo to, ni individualni kvalitet igrača. Imaju mnogo momaka koji mogu da reše situacije "1 na 1". Nismo se spremali za Kembu Vokera, spemali smo se za ekipu. Značila je pomoć navijača prošli put. Nadam se da će biti puna dvorana. Ima igrača koji imaju malih tegoba, ali nadam se da će svi biti spremni" zaključio je Ivanović.
Crvena zvezda ima pobedu i poraz u Evroligi. Ove nedelje je na programu duplo kolo, pa će se nakon sutrašnjeg duela sa Monakom uputiti ka Bolonji, gde je 20. oktobra očekuje susret sa Virtusom. Italijanski tim je takođe na polovičnom učinku. U prvom kolu je izgubio od Žalgirisa kod kuće, da bi u narednom "razmontirao" Monako 83:59.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
17.01.2025 22: 50
Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su veoma bitan trijumf nad Monakom rezultatom 88:82 nakon produžetka u meču 22. kola Evrolige.
17.01.2025 22: 31
Veliki posao pred košarkašima Crvene zvezde koji od 20.00 časova u Beogradskoj areni dočekuju ekipu Monaka u okviru 22. runde Evrolige.
17.01.2025 11: 18
Crveno-beli posle dva vezana poraza u regionalnom i evropskom takmičenju, jure novu pobedu u Evroligi.
16.01.2025 21: 59
Košarkaš Crvene zvezde Ajzea Kenan izjavio je danas da ekipa mora da odigra dobru odbranu u predstojećem meču 22. kola Evrolige protiv Monaka.
YouTube
pre 18h
YouTube
pre 18h
YouTube
pre 18h
pre 34 minuta 16: 45
Iskusni košarkaš je otkrio da je ovo velika čast za njega i da je čitav život navijač ovog kluba.
pre 2 sata 15: 08
Predsednik Košarkaškog saveza Srbije kaže da će Svetislav Pešić "relativno brzo" dobiti naslednika.
pre 4 sata 12: 55
Španski trener nije mogao da vodi "pancere" tokom osvajanja evropske titule, ali ni da slavi sa njima u Frankfurtu.
pre 4 sata 12: 35
Selektor vicešampiona Evrope u košarci neće više moći da računa na vođu ekipe.
Ostavite komentar