pre 14 minuta 17: 33
Promene u IMT-u: "Traktoristi" dobili novog trenera
Srpski stručnjak Zoran Popović novi je trener fudbalera IMT-a, saopštio je danas beogradski klub.
Tanuug/AP Photo/Ashley Landis
Košarkaški Denvera "pometlali" su LA Lejkerse u finalu Zapadne konferencije i nakon skoro šest decenija od osnivanja, obezbedili plasman u veliko NBA finale, gde će najverovatnije odmeriti snage sa Majamijem, koji vodi 3:0 protiv Bostona.
Odlučujuću pobedu u seriji Nagetsi su napravili sinoć u Los Anđelesu, gde su pod komandom Nikole Jokića savladali "jezerdžije" 113:111. Srpski centar imao je još jednu utakmicu za pamćenje. Upisao je tripl-dabl učinak. Svoj osmi u plej-ofu, čime je oborio rekord Vilta Čemberlejna, a meč je završio sa 30 poena, 14 skokova i 13 asistencija.
Tokom susreta imao je i nekoliko poteza koji su mnoge ostavili bez teksta, a posle meča dobio je i MVP priznanje za najkorisnijeg igrača finala Koferencije. Time je još jednom pobrao hvalospeve kompletne košarkaške javnosti, a među prvima koji su pohvalili učinak srpskog centra bio je Lebron Džejms.
Najbolji košarkaš Lejkersa čestitao je Nagetsima plasman u finale i otkrio koji su detalji presudili u seriji sa timom iz Kolorada.
"Baš sam maločas razgovarao sa Dejvisom u svlačionici i složili smo se da je Denver verovatno najbolja ekipa sa kojom smo se susreli u plej-ofu u poslednje četiri godine, otkad smo nas dvojica zajedno", rekao je za početak Lebron i nastavio:
"Odlično su vođeni. Imaju kompaktan tim, imaju šut, asistencije u rukama, visinu, dugačku klupu i što je najvažnije Nikolu Jokića, protiv koga ne smete da pravite puno grešaka. On je toliko sjajan igrač, da čak i kada ga dobro čuvate, ili mislite da ga dobro čuvate, on poput Lerija Birda, pogodi trojku sa više od 50 metara... To je samo nekoliko puta uradio u seriji sa nama. Nakon toga možete samo da mu se poklonite."
Novinare je potom zanimalo šta su Lejkersi naučili od srpskog cenra u ovoj seriji, Džejms je rekao:
"Ništa. Znam koliko je veliki. Znam koliko je Džoker veliki. Neki igrači u ligi igraju na određen način. Na koji i ja takođe volim da igram. On je jedan od njih. On vidi potez pre nego što se dogodi. A nema mnogo takvih košarkaša u ligi. Znali smo da je zver i pre nego što je serija počela", rekao je Džejms i dodao:
"Svi su uvučeni u njegovu statistiku, ali mislim da dosta ljudi ne govori o mentalnom delu njegove igre. Možda se o tome ne priča, jer mnogi to ne razumeju. Ali ja razumem. Da, on je poseban", zaključio je Džejms koji je utakmicu završio sa 40 poena.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
Klub iz Premijer lige vodi preliminarne razgovore sa bankama i još nema konačan plan o tome kako će refinansirati dug.
Svetsko prvenstvo u fudbalu je najvažniji marketinški poligon na svetu.
21.02.2025 07: 43
Srpski as i Kanađanin isporučili polvinu koševa u trijumfu nad Šarlotom 129:115. Baksi bolji od Klipersa.
16.11.2024 08: 31
Srpski as preskočio duel sa Nju Orleansom i Denver je izgubio.
26.04.2024 09: 48
Jezeraši iz Los Anđelesa su, drugu godinu za redom, na pragu da budu počišćeni od Denver Nagetsa, nakon što su u najmanje borbenoj utakmici serije poraženi, 105:112.
23.04.2024 09: 17
Lebron Džejms imao je šta da kaže o suđenju posle poraza njegovih Lejkersa od Denvera.
pre 2 sata 15: 07
Potvrda sa Malog Kalemegdana...
pre 2 sata 14: 50
Kako piši italijanski mediji, on je na korak od potpisivanje ugovora sa Virtusom iz Bolonje.
pre 4 sata 13: 45
Plejmejker potpisuje 1+1 ugovor...
pre 6 sati 11: 20
I gosti žestoko oslabljeni!
Ostavite komentar