pre 1 minut 16: 57
Bogdanova poruka sve govori: "TOPić" je ponovo na parketu!
Kapiten košarkaša Srbije nije krio zadovoljstvo što se talentovani igrač vratio na parket.
AP Photo/Ashley Landis
Centar Denvera i srpski reprezentativac Nikola Jokić kaže da košarka nije glavna stvar u njegovom životu, već nešto u čemu je zaista dobar.
Jokić je sa ekipom Denvera osvojio titulu u NBA ligi, a srpski košarkaš je proglašen za najkorisnijeg igrača (MVP) finalne serije. Denver je trijumfom nad Majamijem u finalnoj seriji 4:1 došao do prve titule u istoriji kluba.
"Osećaj je dobar. Uvek je dobro kada dođete do cilja, ali sve je u putovanju. Gubite, osećate se pod pritiskom i stresom, sumnjate u sebe. Kada ostvarite cilj, sve je opušteno", izjavio je Jokić u razgovoru za NBA Tudej sa Malikom Endruz i dodao:
"Mislim da mogu da budem bolji, ali morate da se žrtvujete. Košarka nije glavna stvar u mom životu, ona je nešto u čemu sam dobar", dodao je Jokić.
Trener Denvera Majk Meloun izjavio je posle osvajanja titule da očekuje još trofeja za Denver.
"Meloun je vrlo takmičarski nastrojen. Šta god da igrate sa njim, voli da se takmiči. Uvek želi više i to je razlog zašto smo pobedili", naveo je srpski košarkaš.
Jokić je na razgovor sa Malikom Endruz došao bez MVP trofeja.
"Stvarno ne znam gde je. Ostavio sam ga kod Sparkija (klupski ekonom Sparki Gonzales) u sobi, ali više nije tamo. Nadam se da će se pojaviti u mojoj kući", rekao je Jokić.
Srpski košarkaš je izneo niz pohvala na račun saigrača Džamala Mareja i trener Melouna.
"Zaista im verujem. To je najvažnija stvar i zato pobeđujemo. Džamal je bio povređen i mislio je da će ga klub trejdovati. Igrao je loše, mediji su govorili loše o njemu. Ali, dokazao je svima... Ne svima, sebi je dokazao da može da predvodi šampionski tim", istakao je Jokić.
Jokić će danas sa Nagetsima imati šampionsku paradu na ulicama Denvera, a potom će otputovati u Srbiju. Novinarka je pitala košarkaša Denvera da li će imati proslavu u Srbiji.
"Videćemo, ne znam. Ne želim ništa veliko, želim da se opustim, odem kući i budem u blizini prijatelja i porodice. I samo da uživam u trenutku", istakao je Jokić.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
12.02.2026 08: 00
Još jedna blistava partija srpskog košarkaša u dresu Denvera.
05.02.2026 17: 05
Srpski košarkaš se nada da nije povreda ozbiljnije prirode.
04.02.2026 08: 26
U trećoj četvrtini Kaningem je branio igrača Denvera, a Jokić je prišao da pomogne saigraču i postavio se u blok. Međutim, situacija se završila neočekivano, srpski centar je primio grub udarac na nezgodnom mestu.
04.02.2026 07: 12
Posle utakmice, trener Nagets nije krio razočaranje, naglašavajući da fokus ekipe mora biti isključivo na igri, a ne na prilagođavanju rotacije i minutaže, koje su posledica povratka pojedinih igrača u sastav.
pre 18 sati 22: 55
Košarkaški klub FMP dobio je pojačanje pod obručima za završnicu AdmiralBet ABA lige, Kup Srbije i prvenstvo Srbije. To je dobro poznato lice, Marko Radovanović koji je već u dva mandata sa puno uspeha nosio dres FMP.
pre 19 sati 21: 13
Poznato lice prati dva crveno-bela kluba u dvorani "Mira i prijateljstva"...
11.02.2026 18: 46
Košarkaški klub Spartak iz Subotice dobio je značajno pojačanje uoči plej-auta ABA lige, novi član ekipe je reprezentativac Bosne i Hercegovine Amar Gegić, nekadašnji igrač Partizana.
11.02.2026 15: 40
Bivši centar Partizana Matijas Lesor, uputio repliku na "peckanje" Miška Ražnatovića.
Ostavite komentar