pre 6 sati 00: 41
Vildoza: Navijam za Zvezdu, mogu do plej-ofa
Košarkaši Virtusa se nisu proslavili na utakmici sa Crvenom zvezdom, koju su izugbili jednim poenom razlike.
Tanjug/AP Photo/Stephen Lam/San Francisco Chronicle
Košarkaši Golden Stejta pobedili su Lejkerse 121:106, smanjili na 3:2 u polufinalu Zapadne konferencije, pa se serija ponovo vraća u Los Anđeles.
Najzaslužniji za veoma važan trijumf aktuelnog šampiona bio je Stefon Kari koji je meč završio sa 27 ubačenih poena i osam asistencija, dok je u poraženom timu Lebron Džejms imao učinak od 25 poena i devet skokova.
Domaći sastav je sve vreme kontrolisao meč, odlučan u nameri da, ukoliko već mora da preda šampionski prsten, kakav se utisak stekao nakon poraza u četvrtom meču, to ne bude pred njegovim navijačima.
Silna motivacija Voriorsa se ogledala i u tome da su već u prvom poluvremenu postigli 70 poena što je najveći broj ubačenih koševa Lejkersima u prvom delu meča još od 2000. godine kad im je Finiks dao jedan poen više.
Peti meč plej-of serije na programu je u petak uveče, a Los Anđeles Lejkersi će imati drugu meč loptu da obezbede plasman u finale Zapadne konferencije
SKENIRAJ!
Najbolji sportski sadržaj
Na app TV Arena sport
Ostavite komentar