Golden Stejt na ivici eliminacije: Kari tragičar uprkos tripl-dabl učinku

Autor: Mateja Petković

09.05.2023 08:29
Golden Stejt na ivici eliminacije: Kari tragičar uprkos tripl-dabl učinku Tanjug/AP Photo/Marcio Jose Sanchez

Lejkersi su u Los Anđelesu nadigrali aktuelnog šampiona, Golden Stejt 104:101 (22:21, 27:31, 28:32, 27:17) pa tako poveli sa 3:1 u seriji.

Domaćin je igrao vrlo mudro tokom čitavog meča, a pobedu mu je donela odlična odbrana pogotovo u završnici, kao i promašaji Stefa Karija.

Jedan od najboljih košarkaša Voriorsa je uprkos tribl-dabl učinku poneo epitet tragičara. On je  za 42 minuta provedena na terenu postigao 31 poen, zabeležio 14 asistencija i upisao deset skokova. Međutim, u poslednjoj četvrtini je promašio dva veoma bitna šuta, a kasnije izgubio loptu u odlučujućem napadu.

Najefikasniji u redovima Lejkersa bio je iskusni Lebron Džejms sa učinkom od 27 poena, devet skokova i šest asistencija, a pratili su ga Entoni Dejvis sa 23 i Ostin Rivs sa 21 poenom.

Lejkersi sada vode sa 3:1 u seriji, a sledeći duel zakazan je u petak ujutru od 04.00.