pre 3 minuta 20: 25
(UŽIVO) Crvena zvezda - Vojvodina: Fudbaleri su se konačno pojavili na terenu
Sve staje u samo 90 minuta fudbala.
Tanjug/AP Photo/John Bazemore
"Srpski derbi" u NBA ligi pripao je košarkašima Denvera koji su kao gosti bili bolji od Atlante 129:122, a reprezentativci "orlova" pružili su sjajnu partiju.
Nikola Jokić bio je drugi najefikasniji igrač aktuelnog šampiona, budući da je za 36 minuta na parketu postigao 25 poena, četiri manje od Džamala Mareja, a uz to je imao i osam skokova, odnosno devet asistencija.
Ipak, igrač koji je obeležio meč u Atlanti bio je Bogdan Bogdanović koji je ubacio 40 poena od čega čak 10 trojki, uz procenat za ovaj šut od 58,8, a uspeo je da uhvati tri lopte i isto toliko puta asistira saigračima.
Imajući u vidu da je utakmicu počeo sa klupe, bek reprezentacije Srbije je ušao u istoriju kao tek drugi rezervista koji je meč završio sa 40 poena i 10 ubačenih trojki, a pre njega je to uspeo samo Džej Ar Smit.
"Pobeda je pobeda i to je najvažnije, ali ceo meč smo odigrali kao u panici", rekao je posle meča Jokić, a zatim pohvalio partiju saigrača iz nacionalnog tima:
"Mislim da je ovo bila prva utakmica posle mnogo vremena da ju je odigrao bez ikakvih bolova i da se normalno kretao. Umeo je on i ranije da pruži ovakve partije, a nekada čak i takve da na celom meču ne promaši nijedan šut."
Kad već govorimo o šutevima za tri poena, prva zvezda Dalasa, Luka Dnčić je na susretu protiv Memfisa postigao ih je pet iz deset pokušaja i tako stigao do 1.000 ubačenih šuteva za tri poena u NBA karijeri. Slovenac je na kraju meč završio sa 35 poena, a bivši košarkaš Partizana, Dante Egzum je ubacio 16.
Hjuston je u utakmici sa veoma malim brojem poena uspeo da savlada San Antonio, a srpski košarkaš Boban Marjanović je meč presedeo na klupi, dok su Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski imali skroman učinak u trijumfu Oklahome nad Jutom, budući da je bivši član Efesa dao dva poena, dok je Pokuševski meč završio bez poena.
NBA liga
Šarlot – Majami 114:116
Detroit – Indijana 123:131
Orlando – Klivlend 104:94
Filadelfija – Vašington 146:101
Atlanta – Denver 122:129
Njujork – Toronto 136:130
Hjuston – San Antonio 93:82
Memfis – Dalas 113:120
Milvoki – Čikago 133:129
Nju Orleans – Minesota 121:107
Oklahoma – Juta 134:120
Sakramento – Bruklin 131:118
LA Klipers – Portland 132:127
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
Kada je Nikola Jokić u junu 2023. podigao treći MVP trofej, američki komentatori masovno su počeli pisati o "europeizaciji NBA-a".
Italija je dobila ono što joj u ovom trenutku najviše treba - priču koja makar na trenutak liči na izlaz.
Afera u Hrvatskom skijaškom savezu otvorila je nelagodno pitanje koje je mnogo veće od jednog saveza, jednog sporta i jedne istrage.
11.04.2026 17: 23
"Sjajno je videti sve, naravno. Imamo odličan odnos", rekao je srpski košarkaš.
04.04.2026 15: 05
Uveliko se spekuliše da će nakon otkaza u franšizi iz Kolorada 2025. Meloun preuzeti Orlando Medžik, a nedavno je iskusni američki stručnjak govorio i o aktuelnoj MVP trci.
09.02.2025 07: 59
Izostao je u večeri za nama srpski derbi u duelu Denvera i Finiksa, budući da srpski reprezentativac Vasilije Micić ni ovoga puta nije dobi priliku da debituje u dresu ekipe Sansa nakon trejda iz Šarlota. S druge strane, u redovima Nagetsa najzapaženiji je bio Nikola Jokić sa 26 poena, 11 uhvaćenih lopti i devet asistencija.
20.12.2024 10: 05
Mladi amerikanac bio je čovek odluke u trijumfu Portlanda nad Denverom, jer je ubacio koš o tablu za pobedu preko Vestbruka i Jokića
pre 3 sata 16: 54
Kondicionom treneru srce stalo na 10 minuta...
pre 3 sata 16: 42
Od njega se očekuje da "eksplodira" u narednoj takmičarskoj godini.
pre 5 sati 15: 12
Dubai je bio najbolji u regularnom toku sezone i ima prednost domaćeg terena sve do kraja plej-ofa, ali je u poslednja dva meseca, zbog dešavanja na Bliskom istoku, sve domaće utakmice igrao u Sarajevu ili Zenici.
pre 10 sati 09: 40
Srpska košarkašica Jovana Nogić postigla je samo dva poena u porazu Finiksa kod kuće od Minesote rezultatom 88:84 u noćas odigranoj utakmici WNBA lige.
Ostavite komentar