
pre 3 minuta 13: 45
AEK zvanično predstavio Marka Nikolića kao novog trenera
Sada je i zvanično - Marko Nikolić je novi trener AEK-a iz Atine, saopštio je danas grčki klub.
Košarkaš Reala Valter Tavares probio se na šesto mesto večne liste Evrolige po broju ostvarenih "dabl-dabl" učinaka u mečevima elitnog takmičenja.
Tavares je u utorak, u trećem meču četvrtfinalne serije plej-ofa protiv Partizana, ostvario 28. "dabl-dabl" učinak u karijeri i tako iza sebe ostavio reprezentativca Srbije Nikolu Milutinova koji je do sad imao 27 mečeva sa dvocifrenim poenima i skokovima.
U košarci se u "dabl-dabl" učinak računa ako igrač ima 10 ili više poena, skokova, asistencija i blokada. Kako je je objavljeno na zvaničnom nalogu Evrolige na društvenin mrežama, ispred Tavaresa su na večnoj listi još petorica košarkaša, od kojih je aktivan Nik Kalates.
Plejmejker Fenerbahčea je drugi sa 44, a prvi je Mirsad Turkčan sa 50. Treći je Joanis Burusis sa 38, a ispred Tavaresa su još i Džozef Bler sa 33 i Tanoka Berd sa 31.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
11.05.2023 13: 57
Posle sjajnih izdanja u četvrtfinalnoj seriji protiv Partizana, košarkaš Real Madrida Valter Tavares proglašen je za najkorisnijeg igrača takmičenja drugi mesec zaredom.
02.05.2023 22: 45
Jedan od najboljih igrača "kraljevskog kluba" izneo je svoje utiske nakon pobede nad crno-belima u "Štark Areni".
26.04.2023 14: 05
Prema pisanju specijalzovanog košrkaškog sajta "Eurohups" internacionalac sa Zelenortskih Ostrva je uradio dodatne lekarske analize kroz koje se došlo do zaključka da nije došlo ni do kavog pucanja, već samo do blaže upale kolena.
06.03.2023 11: 12
Reprezentativac Zelenortskih Ostrva je bio na dodatnim pregledima posle kojih je utvrđeno da se radi o lakšoj povredi, ali još nije poznato kada bi jedan od najboljih igrača Evrolige mogao da se vrati na teren.
pre 1 sat 12: 05
Trener Hapoela Dimitris Itudis izbegao je tragediju u Tel Avivu, pošto je zgrada u kojoj živi tokom sezone pogođena u raketnom napadu Irana na Izrael.
pre 3 sata 10: 25
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije se već uveliko sprema za Evropsko prvenstvo.
pre 3 sata 10: 00
Nakon dvonedeljne pauze zbog ranog ispadanja iz završnice ABA lige, košarkaši Crvene zvezde započinju svoje učešće u KLS Superligi.
Ostavite komentar